شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بازیگران سنتی به فکر رقابت با هوشمندسازی در حمل و نقل نباشند

به گزارش خبرنگار ریل نیوز، سورنا ستاری در مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه حمل ونقل، لجستیک و صنایع وابسته با بیان اینکه در حوزه هوشمند سازی اقدامات بسیار گسترده‌ای به ویژه در بخش حمل ونقلی صورت گرفته است، گفت: با وجود آنکه اقدامات بسیار زیادی در حوزه هوشمندسازی صورت گرفته است اما هنوز فاصله زیادی بین الکترونیکی کردن و هوشمندسازی وجود دارد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: الکترونیکی کردن در بستر کامپیوتر انجام می‌شود اما هوشمند سازی در قالب یک بستر و پلت فرم ایجاد می‌شود به طوری که تمامی استارت‌آپ‌ها از طریق آن می‌توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

وی توصیه‌ای به بازیگران سنتی در حوزه حمل ونقل اشاره کرد و گفت: بازیگران سنتی در حوزه حمل ونقل و یا تمامی بخش‌ها بدانند که به هیچ عنوان نمی‌توانند در رقابت با هوشمند سازی پیروز شوند و به هیچ عنوان به فکر رقابت با بخش‌های هوشمند نباشند، چرا که احتمال یک درصد موفقیت آنها وجود ندارد.

ستاری با اشاره به اینکه پیشنهاد می‌کنم سرمایه‌گذاران به فکر سرمایه‌گذاری در پلت فرم‌های هوشمند سازی باشند، گفت: باید این بخش‌ها با یکدیگر مشارکت داشته باشند، چرا که رشد این بخش‌ها در مقایسه با سایر حوزه‌ها بسیار طبیعی است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تأکید کرد: گاهی رشد شرکت‌های هوشمند به گونه‌ای است که در هفته ۱۰ درصد رشد می‌کند، این در حالی است که بازیگران سنتی قادر به رقابت و یا رشد در این حد نیستند.

وی تأکید کرد: سرمایه‌گذاران با ورود به این حوزه می‌توانند بخشی از بازار آینده را داشته باشند و این تحولی است که هیچ وقت نمی‌توانیم مانع پیشرفت آنها شویم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز