شما اینجا هستید
اخبار عمومی » برای جابجایی زائران اربعین با قطار در کرمانشاه برنامه‌ریزی شد

مدیرکل راه‌آهن منطقه اراک گفت: برای جابه‌جایی زائران اربعین سایر استان ها از طریق قطار کرمانشاه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

جلال‌الدین کوکنار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه برای جابه‌جایی ریلی در اربعین برنامه‌ریزی شده است اظهار داشت: به طور احتمالی ۹۰ درصد زائرانی که از مناطق مختلف کشور وارد استان کرمانشاه می‌شوند از طریق قطار جابه‌جا شوند؛ بنابراین پیگیر رفع مشکلات هستیم.

وی با اشاره به اینکه اکنون جابه‌جایی بار از طریق قطار در استان کرمانشاه انجام می‌شود عنوان کرد: جابه‌جایی مازوت به صورت ترکیبی برای نخستین بار در سطح کشور از استان کرمانشاه به بندرعباس در حال انجام است و هر ماه ۶۰ هزار تن از این محصول به بندرعباس منتقل و از از آنجا بعد از تبدیل به قیر به کشورهای دیگر صادر می‌شود. 

کوکنار با بیان اینکه در حال مذاکره با پتروشیمی کرمانشاه هستیم که بار ۴۰۰ هزار تنی آن در سال توسط شبکه ریلی جابه‌جا شود گفت: با شرکت ماهیدشت و سیمان کرمانشاه مذاکره انجام شده که بار مازوت آن‌ها به صورت ترکیبی جابه‌جا شود.

مدیرکل راه‌آهن منطقه اراک افزود: راه‌آهن آمادگی دارد تمام بارهای دارای کالاهای خطرناک و غیرخطرناک را به سایر نقاط کشور جابه‌جا کند و تخفیفات ویژه‌ای نیز برای استان کرمانشاه در نظر گرفته می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه در زمینه ایستگاه‌های قطار راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بهره‌بردار است گفت: سالن ایستگاه راه‌آهن کرمانشاه تحویل موقت شده و نواقصاتی داشته که از طریق پیمانکار در حال رفع شدن است.

کوکنار با اشاره به اینکه ایستگاه راه‌آهن کرمانشاه از نظر ساختمان‌سازی از نمونه‌های برتر کشوری است افزود: این ایستگاه از نظر سیستم سرمایشی، گرمایشی، نما و چیدمان از بهترین سالن‌ها در سطح کشور است و ارتقای آن و رفع نواقص نیازمند زمان است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز