شما اینجا هستید
اخبار نواحی » برنامه‌ریزی راه‌آهن ایران برای حمل بار معادن افغانستان

قائم مقام راه‌آهن مطرح کرد:

برنامه‌ریزی راه‌آهن ایران برای حمل بار معادن افغانستان

جلسهجلسه شورای اداری راه‌آهن شرق با حضور قائم‌مقام مدیرعامل شرکت راه‌آهن برگزار شد و راه‌های حمل بخشی از بار معادن افغانستان توسط راه‌آهن ایران بررسی گردید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، حسین عاشوری قائم مقام راه آهن صبح امروز (دوشنبه) در این جلسه گفت: مجموعه راه آهن شرق به دلیل موقعیت جغرافیایی این اداره کل، روند رو به رشدی داشته و با اتصال خطوط ریلی این اداره کل به افغانستان می‌توانیم در سال‌های آتی، بخشی از بار معادن افغانستان را حمل کنیم.

وی با اشاره به میزان حمل بار توسط جاده و خطرات ناشی از آن افزود: تقاضا برای قطارهای مسافری این اداره کل نیز در حال رشد است.

قائم مقام راه آهن؛ شناسایی دغدغه ها، مشکلات و راهکارها را از جمله اهداف سفر خود به راه آهن شرق عنوان و ابراز امیدواری کرد: مشکلات موجود به زودی رفع شود.

از سوی دیگر حسن ماسوری مدیرکل راه آهن شرق نیز در این جلسه گفت: ۲۷ میلیون تن بار در منطقه وجود دارد که با ایجاد زیرساخت های لازم بایستی زمینه انتقال این بارها بر روی ریل فراهم شود.

وی افزود: زیرسازی توسعه ملی و احیاء سپاهان و فولاد سنگان تا ۹۰ درصد انجام شده است.

گفتنی است تشکیل کارگروه ویژه در ستاد، جهت رفع مشکلات اعتباری و برطرف کردن کمبود نیروی انسانی از پیشنهادات مدیرکل راه آهن شرق در این جلسه بود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز