شما اینجا هستید
زیربنایی - زیر ساخت » برنامه‌های ریلی امسال از زبان معاون راه‌آهن

برنامه‌های ریلی امسال از زبان معاون راه‌آهن

معاون فنی و زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران توسعه خطوط حومه ای به طول ۴۰۰ کیلومتر و افزایش ظرفیت خطوط راه آهن (دو خطه سازی) به طول ۷۱۲ کیلومتر را از مهمترین طرح های امسال اعلام کرد.

برنامه‌های ریلی امسال از زبان معاون راه‌آهن

«مازیار یزدانی» عصر سه شنبه در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی اعلام کرد: تجهیز ۱۹۸ ایستگاه و ۳۹۸ دستگاه لوکوموتیو به سیستم کنترل اتوماتیک قطار از دیگر طرح های فنی و زیربنایی راه آهن است.
وی ادامه داد: تراک بندی خطوط پرتردد به طول ۲۵۷۲ کیلومتر، بهسازی ۹۳۰ کیلومتر و بازسازی ۶۸۹ از خطوط ریلی کشور در دست اجرا قرار دارد.
به گفته وی، توسعه خطوط، بازسازی و بهسازی شبکه ریلی، دو خطه کردن، ساخت خطوط قطارهای سریع السیر و برقی کردن برخی محورهای ریلی با هدف افزایش ایمنی در این شبکه دنبال می شود.
معاون فنی و زیربنایی راه آهن تجهیز شبکه ریلی به سیستم های نوین کنترل ترافیک قطار با هدف افزایش ایمنی و تجهیز و نوسازی سیستم علایم الکتریکی ۸۱ ایستگاه را از مهمترین طرح های فنی و زیربنایی راه آهن در این بخش اعلام کرد.
یزدانی با تاکید بر افزایش ظرفیت جابجایی و سرعت سیر و حرکت قطارها یادآوری کرد: در سال های اخیر با گشایش ۱۳ ایستگاه در شبکه ریلی، تجهیز شبکه ریلی به سیستم های مرکزی و ساخت ۸۷ کیلومتر دیوار حریم ریلی ایمنی در شبکه ریلی کشور افزایش یافت.
ششمین بین المللی نماشگاه حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات وابسته با حضور ۹۰ شرکت خارجی و ۲۰۰ شرکت داخلی از امروز (بیست و نهم خردادماه) آغاز به کار کرد و تا یکم تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپاست.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز