شما اینجا هستید
زیربنایی - زیر ساخت » برنامه‌های ریلی سال ۹۷ از زبان معاون راه‌آهن/ دوخطه سازی ۷۱۲ کیلومتر خطوط راه‌آهن

مازیار یزدانی گفت: تجهیز ۱۹۸ ایستگاه و ۳۹۸ دستگاه لوکوموتیو به سیستم کنترل اتوماتیک قطار از دیگر طرح های فنی و زیربنایی راه آهن است.

وی ادامه داد: تراک بندی خطوط پرتردد به طول ۲۵۷۲ کیلومتر، بهسازی ۹۳۰ کیلومتر و بازسازی ۶۸۹ از خطوط ریلی کشور در دست اجرا قرار دارد.

به گفته وی، توسعه خطوط، بازسازی و بهسازی شبکه ریلی، دو خطه کردن، ساخت خطوط قطارهای سریع السیر و برقی کردن برخی محورهای ریلی با هدف افزایش ایمنی در این شبکه دنبال می شود.

به گزارش ایرنا معاون فنی و زیربنایی راه آهن تجهیز شبکه ریلی به سیستم های نوین کنترل ترافیک قطار با هدف افزایش ایمنی و تجهیز و نوسازی سیستم علایم الکتریکی ۸۱ ایستگاه را از مهمترین طرح های فنی و زیربنایی راه آهن در این بخش اعلام کرد.

یزدانی با تاکید بر افزایش ظرفیت جابجایی و سرعت سیر و حرکت قطارها یادآوری کرد: در سال های اخیر با گشایش ۱۳ ایستگاه در شبکه ریلی، تجهیز شبکه ریلی به سیستم های مرکزی و ساخت ۸۷ کیلومتر دیوار حریم ریلی ایمنی در شبکه ریلی کشور افزایش یافت.

ششمین بین المللی نماشگاه حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات وابسته با حضور ۹۰ شرکت خارجی و ۲۰۰ شرکت داخلی از امروز (بیست و نهم خردادماه) آغاز به کار کرد و تا یکم تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپاست.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز