شما اینجا هستید
اخبار عمومی » برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس همزمان در ستاد و مناطق راه‌آهن برگزار می‌شود

برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس همزمان در ستاد و مناطق راه‌آهن برگزار می‌شود

داود عباس زاده مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه‌آهن گفت: تمام تلاش ما این است که به گونه‌ای عمل کنیم که روحیه جهادی و اعتقادی دوران طلایی دفاع مقدس را به دوران خدمت و سازندگی اکنون تسری دهیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ پاسدار داوود عباس زاده تصریح کرد: در تمامی برنامه های برگزار شده توسط بسیج، تلاش بر این است که خروجی هر برنامه جهت افزایش روحیه خدمت صادقانه و بی منت به مردم، باشد.

وی افزود: اخلاص، ایثار، فداکاری، خدا محوری، ولایت پذیری، اتحاد و انسجام از جمله مسائلی بود که جوانان و اقشار مختلف مردم در دوران دفاع مقدس به بهترین شکل آنها را به نمایش گذاشتند و بایستی تمام تلاشمان را بکنیم که این واژه های زیبا و مقدس کمرنگ نشود.

عباس زاده خاطرنشان کرد: تمام تلاش دشمن این است که هویت، فرهنگ و داشته های معنوی و میراث غنی گذشته ما را با ترویج هنجار شکنی و فرهنگ منحط بیگانه به یغما ببرد و سعی ما بر این است که در جهت ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی خود، هر آن چه در توان داریم در طبق اخلاص گذاشته و در راستای نهادینه کردن آن در جامعه تلاش کنیم.

وی با اشاره به خدمات بیشمار شرکت راه آهن در دوران جنگ تحمیلی خاطر نشان کرد: راه آهن بین تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور نقش ممتازی ایفا کرده است که اعزام صدها هزار رزمنده به جبهه، انتقال ادوات نظامی فراوان، انتقال پیکرهای پاک شهدا از جبهه به شهرهای مختلف توسط قطار از جمله این اقدامات بوده است.

به گفته عباس زاده، تغییر کاربری کارگاههای فنی، اماکن و سوله های راه آهن جهت تعمیر ادوات نظامی و استفاده رزمنده ها، همچنین در اختیار قرار دادن ده ها تن ریل و تراورس به تیپ ها و لشگرها برای ساخت سنگرها از دیگر اقدامات راه آهن در دوران دفاع مقدس بوده است.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن تاکید کرد: در کنار اینها، تقدیم ۲۴۸ شهید، ۱۲۰۰ جانباز، ۲۰۹ آزاده و بیش از ۵ هزار رزمنده از شرکت راه آهن برای دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی از افتخارات بزرگ راه آهن است.

وی خاطر نشان کرد: تمام این اقدامات بایستی به این امر منجر شود که برای نسل فعلی و آینده، واژه های ایثار، فداکاری، رشادت، شجاعت و شهامت معنای حقیقی خود را پیدا کرده و آنها را از فرهنگ پذیری بیگانه تا حدودی مصون نگه دارد و اگر در سطوح مختلف اداری هم به این مفاهیم پرداخته و رعایت شود می توانیم انتظار داشته باشیم سیستم اداری سالم، کارآمد و بالنده برای آینده نظام داشته باشیم.

وی از کارمندان بسیجی راه آهن خواست که در جهت نهادینه کردن این فرهنگ در سرتاسر شبکه ریلی پرچمدار و پیشرو باشند.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن در ادامه به تشریح برنامه های در نظر گرفته شده به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: مرکز مقاومت بسیج راه آهن همچون سالهای گذشته، برنامه های مختلفی را بنا بر علاقه مندی و ذائقه کارکنان در زمینه های پژوهشی، ورزشی، فرهنگی، دفاعی و امنیتی برگزار خواهد کرد که نمایش فیلم سینمایی برای رزمنده ها، بسیجیان و خانواده های آنها به مدت دو شب در فرهنگسرای بهمن، همایش پیاده روی در محیط پیرامون ساختمان مرکزی راه آهن، حضور در تپه نور الشهدا، افتتاح نمایشگاه ایستگاه رشادت در پارک لاله، برگزاری مسابقات پینگ پونگ، دارت و آمادگی جسمانی برای خواهران و برداران، تقدیم هدایای ویژه به رزمندگان راه آهنی و سرکشی از خانواده شهدای راه آهن به همراه معاونین و برخی از مدیران راه آهن از جمله این برنامه هاست.

وی ادامه داد: برگزاری جلسه با معاون فنی و زیربنایی راه آهن و مدیران زیر مجموعه این معاونت جهت ترویج فرهنگ کار و فعالیت جهادی، نشست صمیمی با مدیران عامل شرکتهای ریلی مسافری با حضور مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری و اهدا تندیس یادمان شهدا و کتاب نقش راه آهن در دوران دفاع مقدس به مدیران عامل این شرکتها، همایش گرامیداشت دفاع مقدس در سالن غدیر ساختمان مرکزی راه آهن، برگزاری صبحگاه مشترک رزمندگان، بسیجیان و یگان انتظامی و نظامی در محوطه مقابل ایستگاه راه آهن تهران، غبارروبی مزار شهدای راه آهن و سرداران شهید در بهشت زهرا، برپایی دو نمایشگاه فرهنگی- هنری در ساختمان مرکزی راه آهن و محوطه داخلی ایستگاه راه آهن تهران از دیگر برنامه های مرکز مقاومت بسیج راه آهن است که برخی از آنها انجام شده و مابقی طی هفته دفاع مقدس انجام خواهد شد.

عباس زاده خاطرنشان کرد: برنامه های در نظر گرفته شده به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس همزمان در راه آهن مناطق نیز برگزار خواهد شد.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز