شما اینجا هستید
اخبار عمومی » برنامه اخراج ۲۰ درصد نیروی کار شرکت راه آهن آمریکا در پی بحران کرونا

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از رویترز، شرکت خدمات مسافربری راه آهن آمریکا، امتراک، روز سه شنبه از برنامه خود برای کاهش نیروی کار تا ۲۰ درصد میزان فعلی در سال مالی آینده خبر داد و اعلام کرد که به یک بسته نجات مالی ۱٫۴۷۵ میلیارد دلاری دیگر نیاز دارد.

شرکت امتراک همچنین اعلام کرد که قصد دارد هزینه‌های عملیاتی خود را تقریبا ۵۰۰ میلیون دلار کاهش دهد.

این شرکت که به دلیل بیماری همه گیر کرونا و کاهش تقاضا برای سفر به شدت آسیب دیده است، در ماه آوریل یک میلیارد دلار بودجه اضطراری از کنگره دریافت کرد.

بر اساس اعلام شرکت امتراک، از زمان آغاز شیوع کرونا در آمریکا تعداد مسافران و درآمد این شرکت در مقایسه با سال گذشته بیش از ۹۵ درصد کاهش داشته است.

بیل فلین، مدیر عامل این شرکت روز سه شنبه در یادداشتی گفت: روشن است که ما چاره‌ای جز کاهش ساختار سربار خود نداریم تا هزینه‌های خود را با درآمد خود هماهنگ کنیم.

وی همچنین افزود: این کاهش برای اطمینان از داشتن شرکتی پایدار که بتواند به سرمایه‌گذاری‌های اساسی در استراتژی‌های اصلی و بلند مدت ما برای رشد و توسعه ادامه دهد، ضروری است و همچنین ایمنی را به عنوان اولویت اصلی ما حفظ می‌کند.

به گفته شرکت امتراک، بدون بودجه کمکی اضافی، این شرکت باید حرکت برخی از قطارهای خود را در مسیرهای طولانی به حالت تعلیق درآورد و برنامه حرکت بقیه قطارها نیز باید کاهش یابد.

بر اساس این گزارش، بدون این بسته نجات این شرکت همچنین مجبور خواهد شد تا خدمات قطارهای پر سرعت خود را نیز کاهش دهد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز