شما اینجا هستید
اخبار عمومی » برپایی نمایشگاه دائمی صنعت ریلی کشور با هدف تبادل اطلاعات/ ارایه بسته‌های حمایتی و اقتصادی راه‌آهن به مراکز تولیدی تخصصی

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی ، نورالله بیرانوند، معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن برشمردن اهمیت راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنعت ریلی در توسعه شبکه ناوگان حمل‌ونقل ریلی کشور، اظهار کرد: در هر نمایشگاهی یکسری دستاوردهای عام و یکسری دستاورد خاص وجود دارد. این نمایشگاه می‌تواند فضایی برای تبادل اطلاعات در حوزه ریلی باشد که طی آن، تعداد کثیری از شرکت‌های سازنده قطعات و تجهیزات ریل به همراه شرکت‌های مشاور فنی و اقتصادی آن حضور خواهند داشت.

بیرانوند با بیان اینکه نظام تدارکات و زنجیره تأمین قطعات و تجهیزات، پیش‌ازاین بیشتر به خرید خارجی متکی بوده و از نظم خوبی هم برخوردار نبوده‌ است، افزود: این موضوع باعث شد تا این نمایشگاه راه‌اندازی شود و در مرحله نخست، بستر لازم جهت تبادل اطلاعات بین این زیست‌بوم و این صنعت فراهم شود.

 معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: این نمایشگاه می‌تواند فضایی را فراهم کند تا تولیدکننده و مصرف‌کننده قطعات، اطلاعات به هنگام در زمینه نرخ ارز، مشکلات فنی و قیمت ردوبدل نمایند و در نهایت بتوانند در این بازار به تفاهم برسند.

وی تأکید کرد: البته شرکت راه‌آهن وظیفه رگلاتوری و تنظیم گری خودش را ایفا می‌کند و تلاش می‌نماید با ارائه بسته‌های مالی و اقتصادی، مراکز تولیدی تخصصی را حمایت کند.

بیرانوند به دیگر برنامه‌های شرکت راه‌آهن اشاره کرد و گفت: برنامه‌ای هم در بحث راه‌اندازی تست راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران که مکمل این نمایشگاه است، در دست اقدام داریم. ضمن اینکه تفاهم‌نامه‌ای نیز با معاونت علمی ریاست جمهوری منعقد شده تا طی آن شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌هایی که در حوزه تحقیقات فنی هستند به این زنجیره بپیوندند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز