شما اینجا هستید
اخبار عمومی » برگزاری اجلاس معرفی کریدور شمال-جنوب در ۲۸ بهمن‌ماه

رئیس کمیته ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی شرکت‌ راه‌آهن از برگزاری اجلاس معرفی کریدور شمال-جنوب در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه به میزبانی شرکت راه‌آهن در تهران با حضور شرکت‌های فورواردر از کشورهای ایران، روسیه،‌ آذربایجان بلاروس و هند خبر داد.

حسین عاشوری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به مذاکرات انجام‌شده میان جمهوری اسلامی ایران و هند بر سر موضوع کریدور شمال-جنوب در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه به دهلی‌نو اظهار داشت: در این خصوص سه جلسه با انجمن فورواردرهای کشور هند برای تعیین تعرفه‌های ۲۰۱۸ و چگونگی فعال‌سازی این کریدور،‌ جلسه دیگری با شرکت «کُنکُر» به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت کانتینری وابسته به راه‌آهن هند برای فعال شدن در کریدور شمال-جنوب و جلسه سوم با شرکت «سُلار» یک شرکت فعال در آسیای میانه و روسیه به‌منظور تشریح تعرفه‌ها و جداول زمانی برگزار شد.

وی افزود: از هر سه شرکت برای حضور در اجلاس معرفی کریدور شمال-حنوب که ۲۸ بهمن‌ماه سال جاری در تهران و با حضور فورواردرها کشور روسیه،‌ آذربایجان، بلاروس و ایران برگزار می‌شود شرکت کنند. تا در خصوص توسعه همکاری‌ها در این کریدور و فعال‌سازی آن مذاکره شود.

رئیس کمیته ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی شرکت راه‌آهن خاطرنشان کرد: علاوه بر موضوعات فوق، مذاکراتی در راستای فعال‌سازی دو شرکت و یک انجمن مذکور در کریدور چابهار (هند-ایران-افغانستان)، چابهار به آسیای میانه و بندرعباس به آسیای میانه نیز مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و شرکت راه‌آهن ایران جمهوری اسلامی ایران نسبت به حمل بار از بندرعباس به آسیای میانه به‌طور کاملاً ریلی و از چابهار به کشورهای آسیای میانه به‌صورت حمل‌ونقل ترکیبی اعلام آمادگی کرد.

عضو هیئت‌مدیره شرکت راه‌آهن همچنین به علاقه‌مندی طرف‌های مذاکره برای بازدید از بندر شهید رجایی و آپرین و آستارا اشاره کرد و گفت: هدف از اعلام این علاقه‌مندی برای بررسی و ارزیابی نقاط فوق‌الذکر جهت سرمایه‌گذاری برای احداث پایانه تخلیه و بارگیری،‌ ساخت مخازن و امکانات تخلیه و بارگیری بود.

عاشوری خاطرنشان کرد: مقرر شد مذاکره‌کنندگان در مدت حضور در ایران برای شرکت در اجلاس معرفی کریدور شمال-جنوب از مناطق فوق بازدید کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز