شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بزرگترین خط تولید و تست واگن کشور به بهره‌برداری رسید

با حضور معاون اول رئیس جمهور، و وزیر دفاع و مدیرعامل راه آهن؛

بزرگترین خط تولید و تست واگن کشور به بهره‌برداری رسید

بزرگترین شرکت تولید کننده و تست واگن متروی کشور، امروز سه شنبه ۲۸ خرداد با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر دفاع و مدیرعامل راه آهن در شهرستان ابهر به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این مراسم که اسحاق جهانگیری، امیر حاتمی و سعید رسولی به همراه استاندار زنجان و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران بخش دولتی و خصوصی کشور حضور داشتند، بزرگترین خط تولید و تست واگن مترو کشور در شرکت ایریکو به عنوان اولین شرکت تولیدی در زمینه طراحی بدنه، بوژی و ساخت واگن با نشان ایرانی به بهره برداری رسید.
این خط تولید و تست واگن مترو با هدف تکمیل محصولات تولیدی در شرکت ایریکو با مجموع سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیون یورو که از این میزان ۱۰۶ میلیون یورو مربوط به تست واگن مترو است، با ظرفیت تولید ۲۳۰ رام واگن مترو در یک شیفت و اشتغالزایی ۵۱۰ نفر بصورت مستقیم و ۳ هزار نفر غیرمستقیم افتتاح شد.
واگن های متروی تولیدی این شرکت به صورت ۵ واگن با برق بالا سری، سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت و ظرفیت کلی یک هزار و ۳۳۶ مسافر است که از این تعداد ۱۹۲ نفر مسافر به صورت نشسته جا به جا خواهند شد.
قرار است واگن های مترو کلان شهرهای اصفهان، شیراز، تبریز، قم و کرج به سفارش مترو شهرهای یاد شده در این شرکت تولید شوند.
توان داخلی در تولید این محصول ۵۵ درصد است و ایریکو به واسطه برخورداری از خط تولید انعطاف پذیر و برجسته ترین متخصصان داخلی صنعت ریلی کشور، در حال حاضر طراحی و تولید انواع خودرو ریلی، ریل باس، واگن مترو، واگن های باری لبه کوتاه و لبه بلند، طراحی و تولید بورژی، ساخت قطعات و اجزاء واگن، تعمیرات و نگهداری ناوگان و ارائه خدمات مشاوره ای را انجام می دهد.

 

گزارش تصویری

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز