شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بنادر مهم کشور به حمل و نقل چند وجهی متصل می شود

«محمد راستاد» روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی در جمع خبرنگاران افزود: اکنون طرح توسعه شبکه ریلی و حمل و نقل چند وجهی در بنادر با همکاری راه اهن، توسط مشاوران داخلی و خارجی در دست اقدام قرار دارد .
وی اظهارداشت: سازمان بنادر به دنبال استفاده از حمل ونقل چند وجهی در تمام بنادر است و نیز شبکه ریلی به بنادر و پسکرانه های ان متصل شوند، در عین حال واردات و صادرات کالا از بنادر کشور تسهیل می شود و در رقابت با سایر بنادر منطقه می توان به موفقیت های زیادی دست یافت.
وی تصریح کرد: تا کنون همکاری فنی و اجرایی خوبی با شرکت راه اهن داشته ایم و رویکرد راه اهن نیز اتصال شبکه ریلی کشور به بنادر است تا صاحبان کالا و خدمات بتوانند با اطمینان بیشتری کالاهای خود را از بنادر با راه اهن جابجا کنند .
راستاد گفت: امروز ۲۵۰ کیلومتر شبکه ریلی در بنادر کشور وجود دارد و افزایش طول خطوط ریلی در بنادر شمالی و جنوبی برای تسهیل حمل کالا یک ضرورت ملی محسوب می شود.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت توسعه شبکه ریلی برای جابه جایی کالا از بنادر شهید رجایی امام چابهار و امیر اباد انزلی و آستارا از مهم ترین اولویت های سازمان بنادر است .
ششمین نماشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات وابسته با حضور ۹۰ شرکت خارجی و ۲۰۰ شرکت داخلی از ۲۹ خرداد تا یکم تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپاست

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز