شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بندرامام خمینی (ره) مبدأ و مقصد عمده حمل و نقل محمولات ریلی کشور

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از صداوسیما ، عبدالکریم درویش زاده با اعلام این خبر بیان داشت: رشد تخلیه و بارگیری ریلی در سه ماهه سال جاری را در مقایسه با سال گذشته، ۲۹ درصد افزایش داشته است.

وی همچنین محمولاتی از قبیل کالای اساسی شامل ذرت، گندم، کنجاله سویا و همچنین زغال سنگ، ورق عریض و آلومنیوم را از عمده محمولاتی برشمرد که از مبدأ بندرامام خمینی (ره) به نقاط دور و نزدیک در شبکه ریلی حمل شده است.

مدیرکل راه آهن جنوب با اشاره به تخلیه ۳۵۲ هزار تن محموله صادراتی شمش از مبدأ فولاد خوزستان در پایانه‌های ریلی بندرامام خمینی (ره)، این مجتمع بندری را از مهم‌ترین مقاصد ریلی صاحبان کالا و بازرگانان عنوان کرد.

درویش زاده همچنین میزان بارگیری ریلی غلات از مبدأ بندرامام خمینی (ره) به مقاصد درون کشور را بالغ بر ۲۶۰ هزار تن عنوان کرد که رشدی ۱۲۶ را درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل نشان می‌دهد.

مدیرکل راه آهن جنوب با اشاره به تعامل و هم‌افزایی راه آهن جنوب و اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با هدف افزایش سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی کالا، ایجاد زیرساخت‌های ریلی از جمله افزایش تعداد ایستگاه‌های توزین ریلی و نقاط و پایانه‌های تخلیه و بارگیری در مجتمع بندری امام خمینی (ره) و افزایش تعداد واگن و اختصاص قطار برنامه‌ای حمل کالا را از جمله این اقدامات برشمرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز