شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بهره‌برداری از راه‌آهن ۲۷۱ کیلومتری یزد – اقلید تا پایان امسال

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایسنا، خیرالله خادمی امروز سه‌شنبه ۲۱ مردادماه در حاشیه بازدید از طرح‌های کنارگذر و تقاطع‌های ورودی و خروجی شهرستان ابرکوه و همچنین طرح ملی راه‌آهن یزد – اقلید و ایستگاه راه‌آهن در حال ساخت روستای مریم‌آباد که در حضور «محمد رضا فلاح زاده» مسئول هماهنگی سپاه قدس و استاندار اسبق یزد انجام شد، در جمع خبرنگاران ابراز امیدواری کرد که مسیر ریلی یزد – ابرکوه – اقلید – شیراز که یکی از اولویت‌های اساسی توسعه ریلی کشور است تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با بیان این که این مسیر ریلی به طول ۲۷۱ کیلومتر، یکی از طولانی‌ترین مسیرهای ریلی کشور است که جنوب غرب کشور را به شمال شرق آن متصل می‌کند، افزود: البته در حال حاضر گره‌هایی در مسیر وجود دارد که باید سریعاً برطرف شود.

خادمی در ادامه گفت: بزرگراه یزد – ابرکوه – سورمق نیز با توجه به اتصال استان‌های یزد و فارس از طرح‌های مهم راه‌سازی در کشور است که تاکنون ۱۹۰ کیلومتر از این مسیر به اتمام رسیده و بخشی از آن به طول ۱۵ کیلومتر مربوط به کنارگذر ابرکوه، باقیمانده است.

وی خاطرنشان کرد: با تکمیل تقاطع‌های طرفین این کنارگذر تا پایان امسال، این بخش از مسیر نیز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و با افتتاح این بخش مسیر تردد بارهای سنگین که در حال حاضر از داخل این شهر عبور می‌کنند، تفکیک ترافیکی خواهد شد و رضایت مردم ابرکوه در این رابطه کسب می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان نیز با اشاره به اولویت‌بندی طرح‌های مختلف بزرگ‌راهی، آزادراهی و ریلی کشور، ابراز کرد: در حال حاضر چهار طرح ریلی به طول مجموع ۴۷۱ کیلومتر، پنج آزادراه به طول حدود ۵۱۸ کیلومتر و قریب ۷۸۰۰ کیلومتر بزرگراه در کشور در دست اجراست.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز