شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بهره‌برداری از سیستم جدید علائم الکتریکی ایستگاه تشکیلاتی سیستان در اداره کل راه‌آهن اصفهان 

مدیرکل راه آهن اصفهان خبر داد؛

بهره‌برداری از سیستم جدید علائم الکتریکی ایستگاه تشکیلاتی سیستان در اداره کل راه‌آهن اصفهان 

حسینی، مدیر کل راه آهن اصفهان از بروزرسانی ، طراحی و بهره‌برداری از سیستم علائم الکتریکی ایستگاه تشکیلاتی سیستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه‌آهن اصفهان ، سید رضا سادات حسینی بابیان این مطلب گفت: با توجه به توسعه خطوط ایستگاه سیستان در راستای پروژه طرح دوخطه بافق – زرین شهر ، سیستم علائم الکتریکی ایستگاه نیز توسعه و نوسازی شده و هم‌اکنون به بهره‌برداری قطعی رسیده است.

سادات حسینی افزود: این ایستگاه با ۲۹ سوزن علائمی و ۴ بلاک علائمی در طرفین، در مدت زمان ۳ ماه مطابق با پیشرفت عملیات زیربنایی طرح دو خطه و بااستفاده از تجهیزات قدیمی و استوک و با صرفه جویی چشمگیر در هزینه ها به تتمام رسید که با اتصال کامل خطوط این ایستگاه به ایستگاه‌های فیروزه و خیرآباد در آینده ی نزدیک ، تردد قطارها با سیستم علائم الکتریکی و با ایمنی و سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه با هزینه تقریبی بالغ بر ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات جاری اداره کل راه آهن اصفهان ، به اتکای توانمندی شرکت‌های داخلی به اتمام رسیده و علائم الکتریکی جدید ایستگاه در سرویس بهره برداری قرارگرفته است.

مدیر کل راه آهن اصفهان یادآور شد: تجهیز و نوسازی سیستم های علائم این محور با حفر کانال به طول ۳هزار و ۳۶۳ متر مکعب ، ۱۱ هزار متر طول کابل کشی و بروزرسانی کلیه نقشه های اینترلاکینگ انجام پذیرفت.

سادات حسینی در پایان گفت: مزایای این پروژه را رفع نواقص و از بین رفتن برخی مشکلات در محورهای مجهز به سیستم علائم الکتریکی، افزایش سرعت بازرگانی ، ایمنی سیر و حرکت، سهولت در امر نگهداری و تعمیرات علائمی آن و درنهایت تلاش برای جاری‌سازی سیاست‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی برشمرد.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز