شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بهره‌برداری از سیستم جدید علائم الکتریکی ایستگاه تشکیلاتی سیستان در اداره کل راه‌آهن اصفهان 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

مدیرکل راه آهن اصفهان خبر داد؛

بهره‌برداری از سیستم جدید علائم الکتریکی ایستگاه تشکیلاتی سیستان در اداره کل راه‌آهن اصفهان 

حسینی، مدیر کل راه آهن اصفهان از بروزرسانی ، طراحی و بهره‌برداری از سیستم علائم الکتریکی ایستگاه تشکیلاتی سیستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه‌آهن اصفهان ، سید رضا سادات حسینی بابیان این مطلب گفت: با توجه به توسعه خطوط ایستگاه سیستان در راستای پروژه طرح دوخطه بافق – زرین شهر ، سیستم علائم الکتریکی ایستگاه نیز توسعه و نوسازی شده و هم‌اکنون به بهره‌برداری قطعی رسیده است.

سادات حسینی افزود: این ایستگاه با ۲۹ سوزن علائمی و ۴ بلاک علائمی در طرفین، در مدت زمان ۳ ماه مطابق با پیشرفت عملیات زیربنایی طرح دو خطه و بااستفاده از تجهیزات قدیمی و استوک و با صرفه جویی چشمگیر در هزینه ها به تتمام رسید که با اتصال کامل خطوط این ایستگاه به ایستگاه‌های فیروزه و خیرآباد در آینده ی نزدیک ، تردد قطارها با سیستم علائم الکتریکی و با ایمنی و سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه با هزینه تقریبی بالغ بر ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات جاری اداره کل راه آهن اصفهان ، به اتکای توانمندی شرکت‌های داخلی به اتمام رسیده و علائم الکتریکی جدید ایستگاه در سرویس بهره برداری قرارگرفته است.

مدیر کل راه آهن اصفهان یادآور شد: تجهیز و نوسازی سیستم های علائم این محور با حفر کانال به طول ۳هزار و ۳۶۳ متر مکعب ، ۱۱ هزار متر طول کابل کشی و بروزرسانی کلیه نقشه های اینترلاکینگ انجام پذیرفت.

سادات حسینی در پایان گفت: مزایای این پروژه را رفع نواقص و از بین رفتن برخی مشکلات در محورهای مجهز به سیستم علائم الکتریکی، افزایش سرعت بازرگانی ، ایمنی سیر و حرکت، سهولت در امر نگهداری و تعمیرات علائمی آن و درنهایت تلاش برای جاری‌سازی سیاست‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی برشمرد.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز