شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بهره‌برداری از پروژه اتصال گمرک قم به شبکه ریلی تا هفته دولت

محسن اعتماد در حاشیه بازدید از پروژه اتصال گمرک استان قم به ایستگاه گارمانوری که با حضور مدیر کل گمرک استان قم صورت گرفت، با اشاره به اینکه پروژه مذکور در راستای توسعه پایداراستان و ازجمله پروژه‌های اقتصادمقاومتی است، افزود: هدف از اتصال گمرک استان به شبکه ریلی ایجاد بستری مناسب برای صادرات بار و شکوفایی اقتصادی استان است.

وی با تاکید بر اینکه طول پروژه با احتساب خطوط داخلی گمرک ۴ کیلومتر است و تا کنون ۳۰ میلیارد ریال برای این طرح اختصاص داده شده است، بیان کرد: پروژه مذکور با اعتباری بالغ بر ۹۲ میلیارد ریال در حال احداث است که ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مهندس اعتماد با اشاره به میزان بار ریل پسند پیش بینی شده در گمرک استان خاطرنشان کرد: میزان بار ریل پسند که در گمرک استان قم پیش‌بینی شده است، ۲ میلیون تن درسال بوده که با اتصال به شبکه ریلی صاحبان بار می‌توانند از مزیت بزرگ ریل برای انتقال بار خود استفاده کنند.

وی با تاکید بر مزیت‌های استفاده ازخطوط ریلی برای انتقال بار تصریح کرد: از مزیت‌های انتقال بار و جابجایی این میزان بار توسط شبکه ریلی، در کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه تمام شده کالا موثر است.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود در صورتی که گمرک استان نیز به تعهداتش در خصوص بخش داخل محوطه گمرک عمل کند، این پروژه مهم و استراتژیک تا شهریور ماه سال جاری به اتمام برسد

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز