شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بهره‌برداری از ۵۰ سالن مسافری/ رونمایی از سامانه اطلاع رسانی به مسافرین

بهره‌برداری از ۵۰ سالن مسافری/ رونمایی از سامانه اطلاع رسانی به مسافرین
۲۷ دستگاه سالن قطار مسافری، سه واگن ترنست و ۲۰ سالن ریل‌باس، امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن در ایستگاه راه‌آهن تهران، به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم ضمن تبریک سال نو اظهار داشت: امیدوارم سال ۹۸ با تلاش و کوشش بی وقفه همراه با جنگ اقتصادی دشمن غلبه کرده و آنها را در صحنه‌ سازی علیه انقلاب، ناکام کنیم.
وی ادامه داد: زیرساخت‌های ریلی کشور توسعه یافته و ظرفیت قطارهای ما پاسخگوی نیاز مردم نیست به همین خاطر، از ظرفیت تبصره ۱۸ برای سازندگان و بهره‌برداران، تسهیلات یارانه ای در نظر گرفته‌ایم.
اسلامی افزود: امیدواریم با سیاست های اتخاذ شده و انتساب مدیریت جدید در راه آهن بتوانیم توازن و تعادل در بخش ریلی، بار و مسافر را محقق کنیم.
وزیر راه و شهرسازی ضمن دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت ریلی، از تمامی همکاران و فعالان شبکه ریلی، نگهداری واگن‌ها و لکوموتیوها، مدیریت و راهبری شبکه و همکاران مستقر در ستاد، تشکر کرد.
گفتنی است امروز سامانه اطلاع رسانی به مسافرین (RAI ۲۴) رونمایی شد و در کلیه تابلوهای ایستگاه راه آهن تهران قابل مشاهده است. همچنین سامانه اطلاع‌رسانی قطارها به صورت اپلیکیشن‌ موبایلی به زودی راه‌اندازی می‌شود.

اطلاع‌رسانی صحیح زمان و برنامه حرکت قطارها و امکانات ایستگاهی، ارتقاء کیفیت خدمات مسافری و تکریم مسافرین راه‌آهن و مستقبلین، یکپارچه‌سازی اطلاعات از سیستم‌های عملیاتی راه‌آهن و کاهش دخالت نیروی انسانی، کاهش سؤالات و مراجعات حضوری جهت دریافت اطلاعات و نمایش یکسان اطلاعات در تابلوهای ایستگاهی، وبسایت، کیوسک اطلاع‌رسانی، اپلیکیشن موبایل از قابلیت‌های اصلی این سامانه است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز