شما اینجا هستید
مترو » بهره برداری از دو دستگاه آسانسور در ایستگاه میرداماد

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از نصب ۲ دستگاه آسانسور در ورودی جنوب شرقی ایستگاه میرداماد، خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه محسن محمدیان با اشاره به اینکه روزانه ۵۰هزار سفر از ایستگاه میرداماد واقع در خط یک مترو انجام می شود گفت: جهت رفاه حال بیشتر شهروندان و مسافران محترم صبح امروز سه شنبه ۲۶ تیر ماه ۹۷ با حضور مدیران ارشد شرکت دو دستگاه آسانسور با ظرفیت ۸ نفر در ورودی جنوب شرقی ایستگاه میرداماد به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: مناسب سازی ایستگاه‌های متروی تهران و حومه برای کودکان، معلولان و افراد کم توان ازاولویت‌های کاری شرکت بهره برداری متروی تهران است افزود: با افتتاح این دو دستگاه آسانسور در مجموع ۵۴ دستگاه آسانسور در ایستگاه های خط یک متروی تهران فعال هستند.

مدیر ارتباطات و اموربین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران خاطر نشان کرد: حدود ۵۰ درصد ایستگاه های خط یک مجهز به آسانسور هستند و در آینده ایستگاه شهید صدر در نیمه شمالی خط یک نیز به بهره برداری خواهد رسید.

محمدیان با بیان اینکه استفاده از آسانسور برای معلولین، افراد خاص و سالمندان در اولویت قرار دارد افزود: مسافرانی که از آسانسور استفاده می کنند باید بلیت خود را پس از پیاده شدن از آسانسور به گیت های کنترل که مقابل در آسانسور در سطح ایستگاه ها تعبیه شده، ارایه دهند.

وی همچنین از احداث پله های اضطراری در کنار این دو آسانسور خبر داد و گفت: در حال حاضر تمام علائم هشدار و راهنما نیز در مسیر ورودی آسانسور و روی سکو ها نصب شده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز