شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بهره برداری از سایت سوخت رسانی جدید ایستگاه راه آهن مشهد 

ضیایی مهر مدیرکل راه آهن خراسان خبر داد؛ 

بهره برداری از سایت سوخت رسانی جدید ایستگاه راه آهن مشهد 

سایت انبار سوخت و سیستم سوخت رسانی جدید ایستگاه مشهد با هزینه ای بالغ بر ۱۴۲ میلیارد ریال تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفت.  

به گزارش روابط عمومی راه آهن خراسان، مدیرکل راه آهن خراسان گفت: به دلیل فرسودگی، ارتقای ایمنی و افزایش سرعت و ظرفیت سوخت رسانی، از ابتدای سال ۹۵ سایت جدید در زمینی به مساحت شش هزار متر مربع با هزینه ای بالغ بر ۱۴۲ میلیارد ریال و با سرمایه گذاری بخش خصوصی در قالب B.O.T در دو فاز اولیه و نهایی آغاز شد.

محمدهادی ضیایی مهر افزود: فاز اولیه این پروژه سال ۹۶ به اتمام رسید و فاز نهایی آن اکنون آماده بهره برداری است.  

وی تاکید کرد: ایمن سازی سیستم و حفاظت از محیط زیست در برابر نشت سوخت، استفاده از تجهیزات دقیق و پیشرفته اندازه گیری و گزارش گیری، افزایش ظرفیت ذخیره سوخت و افزایش کیفیت سوخت با استفاده از دستگاه فیلتراسیون و سرعت سوخت گیری از ویژگی های بارز این پروژه می باشد.  

مدیرکل راه آهن خراسان در ادامه گفت: پیش بینی مخزن بزرگ ۷۵۰ هزار لیتری آب به منظور اطفاء حریق با سیستم های پیشرفته و احداث دیوار حایل، ضریب امنیتی مجموعه را در برابر حریق تا حد قابل توجهی افزایش داده است.  

محمدهادی ضیایی مهر توضیح داد: نصب ۱۶ دستگاه دیسپنسر سوختگیری جدید در خطوط سوخت لکوموتیوها، کارخانجات مسافری و سوله ترنست، قابلیت سوخت گیری همزمان لکوموتیو و ترنست و واگن های استیم و مولد را فراهم نموده و حجم چشمگیری از توقف و مانور وسایط فوق جهت سوختگیری کاهش یافته است. 

وی در پایان تاکید کرد: حضور فعال بخش خصوصی در این پروژه در راستای اجرای اصل ۴۴ و ایجاد اشتغال برای ۱۳ نفر و برون سپاری سازمانی با هدف افزایش کیفیت در خصوص سیاست های راه آهن جمهوری اسلامی ایران بوده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز