شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بهره بر‌داری ۱۱۶ میلیارد تومان پروژه ریلی در راه‌آهن یزد

بهره بر‌داری ۱۱۶ میلیارد تومان پروژه ریلی در راه‌آهن یزد
از ابتدای سالجاری تا کنون ۱۱۶ میلیارد تومان پروژه ریلی در اداره کل راه آهن یزد به بهره برداری رسیده است.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سید مصطفی داوودی مدیرکل راه‌آهن یزد با اعلام این مطلب گفت: مهمترین این پروژه‌ها، بهره‌برداری از ۵۰ کیلومتر پروژه دو خطه بافق- ارژنگ، اجرای سیستم علائم الکتریکی ساغند، مبارکه، اضطراری ۲۶، ایجاد و نوسازی شبکه برق در ایستگاه های نوگنبد و ریگ و افزایش خطوط ریلی در ایستگاه مبارکه بوده است.
او همچنین در تشریح عملکرد این اداره کل در بخش بار و مسافر افزود: از ابتدای سال تا کنون ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن بارگیری انجام شده‌ که نسبت به سال گذشته ۱۱درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی با اشاره به اینکه تناژ تخلیه نیز در این مدت ۲میلیون و ۳۰۰ هزار تن بوده که با میزان تناژ تخلیه در مدت مشابه سال گذشته برابری می‌کند، افزود: حدود ۴میلیارد تن کیلومتر بارحمل شده در این اداره کل نسبت به سال گذشته صورت گرفته که این میزان از رشد ۴۷ درصدی در تن کیلومتر خبر می دهد.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون ۵۳۰ هزار نفر مسافر جابه جا شده است، گفت: این رقم حاکی از رشد ۱۵ درصدی جابجایی مسافر به نسبت سال گذشته در این اداره کل است.

رشد ۱۲ درصدی بارگیری در تابستان 
داوودی با بیان اینکه در تابستان سال جاری نیز بارگیری ۴ میلیون و ۳۶۳ هزارتن موادمعدنی، کنستانتره و دیگر محموله‌ها را انجام داده، افزود: در ۳ماهه دوم سال جاری، ۵ میلیون و ۴۵۳ هزارتن موادمعدنی، کنستانتره و دیگر محموله‌ها در این اداره کل تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰درصد رشد یافته است.
وی یادآور شد: طی مدت مذکور، ۴ میلیون و ۳۶۳ هزار تن موادمعدنی، کنستانتره و گندله از مبادی سنگ‌آهن مرکزی ایران، گندله‌سازی اردکان و معدن چادرملو به وسیله ۵۵ هزار و۹۵۳ واگن به مقاصد فولاد اصفهان، فولاد خوزستان و قسمتی نیز جهت صادرات به بندرعباس بارگیری شد که این میزان بارگیری در قیاس با مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است .
داوودی با اشاره به اینکه طی تابستان امسال، یک میلیون و ۹۰ هزار تن محموله در این اداره کل تخلیه شده، ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، در ماه های آتی آمارهای عنوان شده روند رو به رشدی نیز داشته باشد.

مدیرکل راه‌آهن یزد اضافه کرد: طی مدت مذکور، تن کیلومتر بار خالص حمل شده با مقدار یک میلیارد و ۶۶۹ میلیون و تن کیلومتر مبدا- مقصد با مقدار ۲ میلیارد و ۳۲۱ میلیون، به ترتیب ۲۲.۴ و ۷ درصد رشد داشته است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز