شما اینجا هستید
مترو » به مناسبت دهه کرامت برگزار می شود / اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در متروی تهران

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی ویژه دهه کرامت خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه محسن محمدیان با اعلام این خبر گفت: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با هدف گسترش و تعمیق شناخت شهروندان از الگوهای دینی و به خصوص ائمه اطهار (ع) و نیز ایجاد فضای با نشاط در ایستگاه های متروی تهران برنامه های متنوعی را در نظر گرفته است.
وی افزود: به همین مناسبت نمایشگاه های عکس و پوستر در گذرگاه های فرهنگی مترو در معرض تماشای مسافران مترو قرار می گیرد که از جمله می توان به نمایشگاه پوستر ” دختر خورشید”در ایستگاه تجریش و ” جشنواره رضوی” در ایستگاه های بهارستان و شادمان اشاره کرد.
محمدیان همچنین از برپایی نمایشگاه آثار خوشنویسی اساتید این عرصه هنری با عنوان ” امام مهربانی” و با مضمون اشعار و آیات قرآنی در ایستگاه فردوسی، میدان انقلاب اسلامی و میدان جهاد خبر داد وگفت: نمایشگاه عکس” بانوی کرامت” شامل تصاویری از بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها نیز در ایستگاه های فرهنگسرا و امام خمینی (ره) از دیگر نمایشگاه های برگزار شده در دهه کرامت می باشد.
وی به اجرای برنامه هنری و فرهنگی سرود و همخوانی در ایستگاه های منتخب متروی تهران اشاره کرد و افزود: از شنبه ۳۰ تیر ماه تا دوشنبه ۱ مرداد ماه ۹۷ شهروندان و مسافران محترم شهر زیرزمینی می توانند از ساعت ۱۵ تا ۱۸شاهد اجرای گروه های سرود دانش آموزی با مضمون قطعاتی در مدح و ثنای حضرت امام رضا علیه السلام و دهه کرامت باشند.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: این برنامه هنری با مشارکت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در ایستگاه های تئاترشهر، امام خمینی (ره)، میدان آزادی، شهید بهشتی، تجریش و شوش برگزار می شود.
وی به فضاسازی محیطی ایستگاه های مترو در این ایام اشاره کرد و گفت: با استفاده از محتوا و طرح های متنوع فرهنگی و هنری نسبت به فضاسازی سکوها و قطارهای مترو اقدام شد. هم چنین شهروندان و مسافران محترم می توانند در زمان تردد از طریق نمایشگرهای داخل قطارها به تماشای محتوای فرهنگی دهه کرامت بنشینند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز