شما اینجا هستید
اخبار نواحی » تأمین مالی ۱.۲ میلیارد یورویی راه‌آهن گرمسار-اینچه‌برون

عباس آخوندی‌ پس از شرکت در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان گلستان، اظهار داشت‌: ‌‌در این جلسه‌ پروژه‌های بزرگی مانند برقی کردن راه‌آهن گرمسار – اینچه‌برون مورد بحث قرار گرفت.

وی با اشاره به اهمیت این پروژه گفت: اکنون قرارداد برقی‌کردن راه‌آهن گرمسار-‌اینچه‌برون با طرف روس به امضا رسیده و تأمین مالی ۱.۲ میلیارد یورویی برای این پروژه انجام شده است و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه خواهیم بود.

آخوندی با اشاره به مطرح شدن موضوع راه‌آهن گرگان – مشهد در این جلسه بیان کرد: هم‌اکنون مقدمات این پروژه در حال انجام بوده که بعد از امضای قرارداد رسمی و تأمین مالی جزئیات را در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

وی افزود: خوشبختانه در جهت عقد قرارداد تجاری و تأمین مالی اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی‌ گفت: پروژه‌های آزادراهی و بهسازی معابر در این جلسه مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار گرفت که‌ در این مورد اقدامات لازم انجام شده است و همچنین درباره بحث حمل و نقل و استفاده از ظرفیت کامیون‌داران استان در جلسه صحبت‌هایی مطرح شد که‌ این موارد را پیگیری خواهم کرد.

آخوندی اضافه کرد: در این جلسه بر همه بحث‌های حوزه بازآفرینی مروری داشتیم، ‌پروژه‌های بسیار خوبی، هم در بافت‌های قدیمی شهر در حوزه تملک، تعمیر و مرمت اساسی خانه‌های قدیمی و هم در حوزه اسکان غیررسمی، اصلاح معابر و انجام خدمات مختلف انجام شده است که همگی عنوان و مورد بررسی قرار گرفت.

آخوندی با اشاره به تسهیلات پس‌انداز مسکن یکم گفت: ‌طبق آمار اعلام شده از سوی بانک مسکن چیزی در حدود ۵ هزار و ۱۰۰ نفر در این صندوق پس‌انداز کرده اند که همه آن‌ها برای خرید مسکن در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری شرایط دریافت تسهیلات با نرخ بهره ۶ درصد را دارا هستند.

وی افزود: پیشنهاد ما به مردم این است که از این تسهیلات استفاده کنند، تاکنون استقبال بسیار خوب بوده و شاهد رشد ۱۵ درصدی در سپرده‌گذاری بوده‌ایم.

‌به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آخوندی با اعلام استقبال دولت از حضور مردم در این طرح گفت: با استفاده از طرح پس‌انداز مسکن یکم، مردم به تسهیلات ۶ درصد برای خرید خانه در بافت فرسوده و ۸ درصد برای خرید ملک در سایر نقاط دسترسی پیدا می‌کنند، با استفاده از این تسهیلات یک زوج می‌تواند در گرگان ۱۲۰ میلیون تومان و در سایر نقاط استان ۹۰ میلیون تومان تسهیلات برای خرید خانه دریافت کند.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز