شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تاکید وزارت کشور بر بهره گیری از سامانه های جدید حمل و نقلی برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از وزارت کشور، پوریا محمدیان مدیرکل دفتر حمل و نقل و دبیر شورایعالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور ضمن تشریح موضوعات مطرح در این جلسه با اشاره به اینکه بهره گیری از مدهای جدید حمل و نقلی جهت ارائه خدمات بهتر به شهروندان در دستور وزارت کشور قرار دارد، گفت: در این رابطه، طرح تراموای شهر رشت نیز به عنوان اولین شهر، در جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه مطالعات صورت گرفته در خصوص اجرای این طرح در شهر رشت با ابهاماتی از سوی اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور مواجه شد و از طرفی دادگستری کل استان گیلان نیز موضوعاتی در خصوص اجرائی شدن این پروژه با توجه به برخی ملاحظات اعلام کرده بود، مقرر شد؛ مراتب مجدداً در جلسات کارشناسی مورد بررسی مجدد قرار گرفته و در یک بازه زمانی مشخص ارائه گردد.

وی افزود: مقرر شد مشاور طرح تراموای رشت، با توجه به مذاکرات جلسه امروز و موارد مطروحه توسط اعضاء شورایعالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، مطالعات را تکمیل و اشکالات را در اسرع وقت رفع نماید.

محمدیان در ادامه از طرح مجدد موضوع در جلسات آتی شورایعالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور پس از رفع نواقص و ابهامات موجود در طرح، خبر داد.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در خصوص دستور کار دوم جلسه شورا که مربوط به ارزیابی صورت گرفته از عملکرد استانداری ها در خصوص کاهش حوادث رانندگی در شهرهای کشور بود، گفت: طبق بررسی های صورت گرفته، استان خراسان رضوی و شهر مشهد از استانها و شهرهایی هستند که با برنامه ریزی های صورت گرفته توانسته اند موفقیت های مهمی در خصوص کاهش تصادفات و تلفات رانندگی داشته و از استانها و شهرهای برتر در حوزه اقدامات ترافیکی شناخته شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به عملکرد موفق استان خراسان رضوی، مقرر شد، تجربیات و اقدامات این استان به صورت مستند تهیه شده تا سایر استان های کشور هم از این تجربیات ارزنده استفاده کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز