شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تا ۱۴ شهریور رایگان سفرکنید؛ راه اندازی قطار گردشگری تبریز – منطقه آزاد ارس

قطار رایگان گردشگری «تبریز – منطقه آزاد ارس» از ۲۰ مرداد ماه آغاز به کار کرده و به مدت ۲۵ روز خدمات‌رسانی می‌کند.
یوسف داداش‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با بیان این مطلب به ایسنا گفت: ساعت ورود و خروج گردشگران به منطقه آزاد ارس مناسب خرید از بازار و بازدید از جاذبه‌های گردشگری است.
وی اظهار کرد: این قطار گردشگری همه روزه ساعت ۷:۳۰ صبح از راه‌آهن تبریز حرکت می‌کند و عصر همان روز ساعت ۱۹ از ایستگاه راه‌آهن جلفا به سمت تبریز باز می‌گردد.
داداش زاده افزود: ۳۲۰ نفر ظرفیت پایه این قطار بوده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، در صورت نیاز و استقبال بالای گردشگران ظرفیت این قطار را افزایش می‌دهیم، همچنین بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده مینی بوس‌های ارس گردی، ون‌های مجتمع‌های تجاری و تاکسی‌ها برای انتقال مسافران به مراکز گردشگری و خرید در ایستگاه راه‌آهن جلفا مستقر هستند.
داداش‌زاده قطار را امن‌ترین وسیله از جهات مختلف برای حمل‌ونقل دانست و خاطرنشان کرد: باتوجه به مقبولیت قطار بین گردشگران و در راستای توسعه‌ی حمل‌ونقل عمومی، منطقه آزاد ارس در حال ثبت شرکت «ارس ریل» برای انتقال گردشگران از تهران به منطقه آزاد ارس با خدمات «وی آی پی» بوده و مراحل اداری ثبت این شرکت در حال انجام است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه تبریز پشتیبان منطقه آزاد ارس در توسعه گردشگری می‌شود، خاطرنشان کرد: بر اساس مذاکره با شرکت‌های مسافرتی به دنبال ارایه پکیج گردشگری مشترک تبریز و ارس هستیم که بر این اساس گردشگران بعد از اقامت چند روزه در تبریز با قطار به ارس سفر کرده و از ظرفیت های گردشگری آن بازدید کنند.
وی یادآور شد: سازمان منطقه آزاد ارس بستر جذب گردشگر را فراهم کرده و در این میان فعالان اقتصادی ارس باید از فضای به وجود آمده استفاده کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز