شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تبدیل قطارهای پر سرعت مسافری به باری در ایتالیا

به گزارش دفتر منطقه ای خاورمیانه UIC، شرکت راه آهن «مرسیتالیا» ایتالیا طی اقدامی عجیب تصمیم گرفته تا تعدادی از قطارهای پر سرعت مدل ETR500 خود را که تاکنون برای حمل مسافر از آنها اسفاده می شد، تغییر کاربری داده و از این پس برای حمل بار از آنها استفاده کند.

به گفته مسئولین راه آهن ایتالیا، این اقدام در جهت حمل بهینه و سریعتر کالاهای فاسد شدنی و یا آن دسته از بارهایی که می بایست هرچه سریعتر به مقصد برسند انجام می شود.

مسئولین ریلی ایتالیا امیدوارند بتوانند با این اقدام، در حقیقت خدماتی نوین و پر سرعت را در جهت حمل کالا به صاحبان بار و مشتریان خود ارائه داده و در نتیجه سهم بیشتری از بازار پر سود حمل بار ایتالیا، که هم اکنون عمدتا در دست بخش جاده ای است را به سمت خود جذب کنند.

گفته می شود قرار است دستکم ۱۲ قطار پر سرعت مدلETR500 را که می توانند میزان باری معادل گنجایش دو فروند بوئینگ باری مدل ۷۴۷ را با این قطارها آن هم با سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت حمل کنند، به قطار باری پر سرعت تبدیل شوند.

شرکت مرسیتالیا، معتقد است این کار خدمتی شایان به محیط زیست نیز محسوب می شود. چراکه با استفاده از این شیوه نوین حمل و نقل، می توان کالای مورد نظر را با ۸۰ درصد آلایندگی زیست محیطی کمتر نسبت به جاده جابجا کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز