شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تجهیز وسائط نقلیه راه آهن به کتاب و جعبه کمک های اولیه

در گردهمایی کارشناسان امور رفاهی و سلامت مناطق راه آهن اعلام شد:

تجهیز وسائط نقلیه راه آهن به کتاب و جعبه کمک های اولیه

خط مشی فعلی شرکت  راه آهن مبنی بر توجه به بهره وری در ارائه خدمات و صرفه جویی در زمان، هزینه و ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به کارکنان تعیین  شده است.

به گزار ش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، احمد استاد حسین مدیرکل امور رفاهی و سلامت راه‌آهن با بیان این مطلب درگردهمایی مدیران امور رفاهی و سلامت مناطق راه آهن گفت: در راستای خط مشی فعلی شرکت ، تسهیل دسترسی به اطلاعات مرتبط با رویدادهای رفاهی، به وسیله تهیه و ارائه نرم افزار جامع خوابگاه‌ها با همکاری کمیته خوابگاه ها انجام شده است.

وی از تجهیز کلیه وسائط نقلیه ریلی و غیر ریلی راه آهن به کتاب و جعبه کمک های اولیه خبر داد و افزود: معاینات  جسمانی و روانی بیش از ۱۰۰ نفر از شاغلان مشاغل فنی با همکاری مرکز تحقیقات شغلی دانشگاه تهران انجام گرفته و واکسیناسیون حدود ۲۵۰۰ نفر از همکاران در سه مرحله به صورت رایگان انجام شده است.

او در این نشست که ۲۳ و ۲۴ آبان ماه به میزبانی اداره کل راه آهن آذربایجان در تبریز برگزار شد، با تشریح عملکرد این اداره کل در سال جاری ، گفت: در راستای توسعه خدمات رفاهی برای خانواده کارکنان راه آهن و بهره گیری از ظرفیت های موجود، توافقاتی با مدیران مناطق در خراسان، اصفهان، تبریز و بیشه جهت تجهیز و در اختیار قرار دادن خوابگاه های موجود صورت گرفت که این امر ضمن درآمدزایی برای مناطق و فرصت گردشگری در مقاصد مختلف برای کارکنان، موجب بهره گیری از ظرفیت های بالقوه شرکت نیز شده است.

وی به رشد ۱۶ درصدی ظرفیت تسهیلات اقامتی به کارکنان با افزایش ۴۳۳ به ۵۸۱ تخت در پارمیس خزر، اصفهان، مشهد، بیشه و جلفا اشاره کرد.

مدیرکل امور رفاهی و سلامت به انعقاد تفاهم نامه با شرکتها، بانکها و مراکز خدماتی اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه ها بار مالی برای شرکت راه آهن ندارد و کارکنان در ازای استفاده از خدمات این مراکز و معرفی از سوی شرکت راه آهن، می توانند از مزایایی مانند خرید با تخفیف و اقساط کوتاه و بلندمدت بهره مند شوند.

استاد حسین ارائه خدمات مشاوره ای و روان شناسی به کارکنان خصوصا لکوموتیورانان و کارکنان بخش سیر و حرکت در راستای حل مشکلات و مسائل همکاران را از دیگر اقدامات اداره کل در سال جاری عنوان کرد و گفت: درحال حاضر خدمات طرح اورژانس روانشناسی از طریق استقرار دکتر روانشناس در کارخانجات، ساختمان مرکزی راه آهن، هرمزگان، یزد، شمالشرق۱ و قم در حال اجرا است و پیگیری جهت استقرار خدمات طرح اورژانس روانشناسی در سایر نواحی در دست اقدام است.

به گفته مدیرکل امور رفاهی و سلامت بهبود بهره برداری از اماکن ورزشی و تفریحی با واگذاری به بخش خصوصی و احیای مجدد مسابقات ورزشی از طریق برگزاری جشنواره های ورزشی سراسری راه آهن در حال اجرا است.

جمع آوری بانک اطلاعاتی بیماران خاص 

استاد حسین در ادامه از  جمع آوری بانک اطلاعاتی بیماران خاص در سطح ستاد و مناطق خبر داد و گفت : این امر به منظور تسهیل خدمات رسانی در پرداخت هزینه ها و صدور معرفی نامه، پرداخت خسارت بخشی از سانحه دیدگان ریلی، تعبیه میز خدمت در ورودی اداره کل با هدف تکریم ارباب رجوع و تامین درخواست ها و خدمات مورد نیاز آنها در اسرع زمان را از دیگر اقدامات اداره کل امور رفاهی و سلامت در سال جاری برشمرد.

وی به بیمه مازاد درمان کارکنان اشاره کرد و گفت: با توجه به طرح تجمیع قرارداد کارکنان پیمانکاری مجموعه راه آهن، ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات بیمه مازاد درمان و بیمه عمر به کارکنان مشمول در قرارداد تجمیع در دستور کار این اداره کل قرار گرفته و در این راستا مدیریت انعقاد قرارداد و خدمات دهی بیمه مکمل درمان و عمر و حوادث ۳۱ هزار نفر از همکاران راه آهنی و خانواده های آنان، به اضافه ۱۹ هزار نفر از نیروهای تجمیعی و خانواده های آنها عملیاتی شده است.

برگزاری سمینار های آموزشی 

استاد حسین اجرای طرح اهدای خون همکاران و برگزاری سمینارهای آموزشی با هدف تحکیم بنیان خانواده و ایجاد تعادل زندگی کاری و خانوادگی در ستاد و نواحی به صورت مستمر را از دیگر برنامه های این اداره کل برشمرد.

وی با بیان اینکه افزایش اطلاع رسانی و تعامل با کارکنان از اهداف این اداره کل است ادامه داد: در نظر داریم با انجام نظرسنجی از کارکنان، تمایل آنها به استفاده از انواع خدمات نیازسنجی شود تا برنامه ریزی برای ارائه خدمات، در راستای آن صورت گیرد.

وی با اشاره به تاکید رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل راه آهن بر افزایش تعلق سازمانی و نشاط کارکنان، از همکاران خواست جهت بهبود خدمات رفاهی، پیشنهادات سازنده خود را به این اداره کل ارائه دهند تا در صورت هم راستایی با اهداف و منابع شرکت، در جهت تحقق آن گام برداشته شود.

گفتنی است در گردهمایی روسای ادارات امور رفاهی و سلامت مناطق راه آهن، طرح رتبه بندی بهداشتی ایستگاههای راه آهن با همکاری اداره کل خدمات ایستگاهی در ۹ شاخص و ضریب اهمیت هر محور و نگهداشت خوابگاههای راه آهن به شیوه برون سپاری در تجهیز و بهره برداری آن  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است  این گردهمایی با حضور احمد  استاد حسین مدیرکل امور رفاهی و سلامت، معاونین، روسای ادارات امور رفاهی و سلامت مناطق راه آهن و همچنین کارشناسان ستادی اداره کل امور رفاهی و سلامت راه آهن به میزبانی اداره کل راه آهن آذربایجان برگزار شد.

بررسی موارد مرتبط با بیمه مازاد و مکمل کارکنان با حضور نمایندگان بیمه ملت و پارسیان و قدردانی از شش تن از روسای ادارات امور رفاهی و سلامت مناطق راه آهن که بیشترین همکاری را در طرح پذیرش میهمانان ایام پیک تابستانی از خود نشان داده بودند از دیگر برنامه های این همایش بود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز