شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تحویل نخستین محموله ریلی از مبدا چین با عبور از ایران به شرکت انگلیسی با طی مسیر ۵۰۰۰ مایلی

تحویل نخستین محموله ریلی از مبدا چین با عبور از ایران به شرکت انگلیسی

واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
شرکت بارفرآوری CML انگلستان نخستین شرکت اروپایی است که محموله سفارشی خود از مبدا چین را تحویل گرفته است.

هنگامیکه CML با سفارش یک مشتری مواجه می شود که سفارش او محموله هایی با وزن و حجم بالا بوده است و در صورت عدم رسیدن محموله زیر ۲۸ روز خط تولید کارخانه مشتری متوقف می شده است و ضرر هنگفتی را برای شرکت ایجاد می کرد، آنها به فکر چاره افتادند. مسیر هوایی بسیار پر هزینه می نمود و مسیر دریایی هم از نظر زمانی عقب می ماند و مسیر زمینی هم تقریبا از چین به انگلستان وجود ندارد، پس تنها را باقی مانده قطار است. قطاری که از بخشی از جاده کهن ابریشم نیز می گذرد.

سفر ۴۹۵۷ مایلی از شهر شن یانگ چین آغاز می شود و با عبور از برخی کشورهای مسیر جاده کهن ابریشم به شهر دایسبرگ آلمان می رسد. مسیری که ۱۸ روز سریعتر از حمل دریایی از دریای مازندران و ۲۸ روز زودتر از حمل دریایی از سایر مسیرها صورت گرفت. پت ترنر مدیرعملیان CML می گوید: هنگامی که مشتری نزد ما آمد و نوع محموله خود و محدودیت زمانیش را مطرح کرد، سنگینی و ارزش بالای محموله را به این جمع بندی رساند که باید راهی امن و در عین حال سریعتر را برگزینیم پاسخ پرسشهایمان فقط قطار و راه آهن بود که ما را به یک مرز میانی بین سرعت و قیمت رساند. او اذعان داشت که این نخستین بار نیست که ما از خط آهنی اینچنینی برای حمل کالا از چین استفاده کردیم ولی این نخستین بار است که مشتری به خواست ما این مورد را برگزید و خواستار حمل ریلی گشت.
پس از حمل این بار موفق از جین به آلمان، شرکت CML سه ترمینال و انبار جدید برای ذخیره و انبار بارهای این مشتری برای حمل های آینده اش از چین با قطار رزرو کرده است.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز