شما اینجا هستید
اخبار نواحی » تخصیص اعتبار پروژه راه آهن تبریز-میانه وتسریع در عملیات اجرایی آن

معاون رئیس جمهور خبر داد:

تخصیص اعتبار پروژه راه آهن تبریز-میانه وتسریع در عملیات اجرایی آن

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی امیری عصر امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن تبریز- میانه به خبرنگاران ابراز داشت: رئیس جمهور به توسعه مسیرها و پروژه های ریلی و حمل و نقل در کشور تاکید ویژه ای دارد.

وی با بیان اینکه در جلسه هیات موضوع تخصیص اعتبار برای تهیه ورق پل های این پروژه را پیگیری می کنم، افزود: رئیس جمهور نسبت به تسریع و تکمیل کامل مسیر راه آهن تبریز – میانه تاکید ویژه ای دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت مشکلات این طرح را مطرح می ‌کنم، گفت: باید اعتبارات لازم این پروژه اختصاص یابد.

وی همچنین با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی یکی از استان های مهم کشور است، گفت: برای همین منظور توسعه حمل و نقل جاده ای و ریلی این استان ضروری است.

وی با بیان اینکه تونل های راه آهن میانه – تبریز به رغم سخت بودن کار تمام شده است، گفت: ایستگاه های این پروژه در حال اجرا است و برخی از این ایستگاه بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

امیری سپس با تاکید بر اینکه با اتمام این طرح ریلی فاصله تهران تا تبریز حداقل سه ساعت کوتاه تر می شود، گفت: در سایه تاکیدات رئیس جمهور عملیات راه آهن میانه- تبریز با سرعت بیشتری درحال انجام است.

زیرسازی محدوده‌ خط آهن میانه تا بستان آباد به طور ۱۰۰ درصد کار شده و روسازی این بخش نیز حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.راه‌آهن دوخطه میانه – بستان آباد- تبریز از ایستگاه فعلی میانه واقع در مسیر راه‌آهن تهران – تبریز شروع و با گذر از شهرهای ترکمنچای، بستان‌آباد و باسمنج به ایستگاه کنونی تبریز متصل می‌ شود.

گفتنی است طرح راه آهن میانه تبریز حدود ۲۰۳ کیلومتر بوده که ۱۳۲ کیلومتر آن شامل مسیر میانه- بستان آباد و ۷۰ کیلومتر شامل مسیر بستان آباد تا تبریز است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز