شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تخصیص بودجه ٣ هزار میلیارد تومانی به بخش ریلی

معاون تامین سرمایه و اقتصاد راه آهن خبر داد؛
تخصیص بودجه ٣ هزار میلیارد تومانی به بخش ریلی
معاون تامین سرمایه و اقتصاد راه آهن گفت: ذیل تبصره ١٩ بودجه سال ٩٧ سازمان برنامه و بودجه موافقت کرده تا ٣ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های زیر ساخت ریلی تخصیص دهد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، نورالله بیرانوند در اولین همایش فرصت‌های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه ریلی، بیان کرد: توسعه ریلی به عنوان یکی از زیر ساخت‌های ایجاد سیستم حمل و نقل پایدار مد نظر تصمیم گیرندگان و تصمیم سازان قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران ارتباط بین شرق و غرب و شمال و جنوب است و یکی از پیش بینی‌های جدی ما سرمایه‌گذاری در بخش ریلی است، برنامه‌ای که در این بخش تدوین شده در ٢٨ سرفصل است.

معاون تامین سرمایه و اقتصاد راه آهن تصریح کرد: از یک طرف ما در راه آهن ساز و کار لازم را برای مشارکت در این بخش را پیش‌بینی کردیم و این بازار پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد و از سال گذشته با بکارگیری ساز و کار ویژه از ظرفیت‌های بازار سرمایه و سرمایه گذاران خارجی در این بخش استفاده کردیم.

بیرانوند خاطر نشان کرد: ذیل تبصره ١٩ بودجه سال ٩٧ سازمان برنامه و بودجه موافقت کرده تا ٣ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های زیر ساخت ریلی تخصیص دهد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز