شما اینجا هستید
اخبار نواحی » تخلیه بار دومین قطار باری در بارانداز آستارا- آستارا

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، فرماندار شهرستان آستارا عصر امروز در جریان ورود دومین قطار باری به بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: بار این قطار روسی- آذری، شش واگن تخته نراد روسی از نوع ساسنا و یولگا است.

یونس رنجکش وزن این محموله باری را ۳۳۰ تن به ارزش ۱۳۲ هزار دلار دانست و تصریح کرد: این قطار باری پس از طی چهارهزار و ۲۰۰ کیلومتر مسیر از شهرهای پرم و سالیکانس روسیه وارد خاک جمهوری اسلامی در شهرستان مرزی آستارا شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز در ۱۹ بهمن ماه سال جاری، ۶ واگن حامل تخته نراد و ام.دی.اف در بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا تخلیه شده بود بیان کرد: براساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته، سومین قطار باری نیز فردا عصر وارد خاک جمهوری اسلامی ایران در شهرستان مرزی آستارا می‌شود.

فرماندار شهرستان آستارا با بیان اینکه براساس توافق صورت‌گرفته بین گمرک و راه‌آهن مشکلی در ورود متناوب قطارهای باری از کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان به خاک ایران وجود ندارد گفت: برای پویاتر شدن این ترددها، زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی باید هرچه سریع در بارانداز آستارا- آستارا فراهم شود.

به گزارش فارس، راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا قرار است در فروردین ماه سال ۹۷ با حضور روسای‌جمهور ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه صفری مرزی شهرستان آستارا به بهره‌برداری برسد که بهره‌برداری از این پروژه، آغازگر فصلی جدید از روابط سیاسی و اقتصادی بین دو کشور است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز