شما اینجا هستید
اخبار نواحی » تخلیه و بارگیری بیش از ۲۰۰۰ واگن قطار باری در بارانداز آستارا-آستارا

تخلیه و بارگیری بیش از ۲۰۰۰ واگن قطار باری در بارانداز آستارا-آستارا

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا از تخلیه و بارگیری ۱۵۷ هزار و ۹۰۹ تن کالای غیرنفتی توسط دوهزار و ۴۵۵ واگن قطار باری در باراندازی ریلی آستارا-آستارا طی هفت ماه گذشته خبر داد.

رسول امیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا اظهار کرد: ۱۵۷ هزار و ۹۰۹ تن کالا طی هفت ماه گذشته توسط دوهزار و ۴۵۵ واگن قطار باری در بارانداز ریلی آستارا-آستارا تخلیه و بارگیری شده که مبدأ و مقصد این میزان کالا بیشتر کشورهای آسیای میانه و حوزه قفقاز است.

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا با اشاره به میزان وارادت ریلی تصریح کرد: طی‌این‌مدت، ۷۹ هزار و ۴۹۸ تن کالا نظیر ام.دی.اف، غلات، چوب و انواع تخته در قالب یک‌هزار و ۳۲۵ واگن قطار باری از کشورهای جمهوری آذربایجان و فدراسیون روسیه وارد بارانداز ریلی آستارا-آستارا شده است.

وی با اشاره به اینکه طی هفت ماه گذشته ۶۹ هزار و ۸۰ تن کالای تولید داخل اعم‌از سنگ کلینگر، سیمان، کاشی و سرامیک توسط یک‌هزار و ۷ واگن قطار باری به خارج از کشور صادر شده است گفت: مقصد این میزان کالای صادرشده به کشورهای اکراین، فدراسیون روسیه، گرجستان و قزاقستان است.

امیدی میزان کالای ترانزیت‌شده به واسطه خطوط ریلی آستارا-آستارا در هفت ماه گذشته را ۹ هزار و ۳۳۱ تن کالا دانست و بیان کرد: ترانزیت این میزان کالا با ۱۲۳ واگن قطار باری از فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان به جمهوری عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس صورت گرفته است.

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا میزان کالای غیرنفتی صادرشده به‌واسطه مرز زمینی این شهرستان را ۴۴۱ هزار تن کالا به ارزش ۱۸۴ میلیون دلار دانست و افزود: صادرات این مقدار کالا در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته به‌لحاظ وزن و ارزش دلاری به ترتیب با ۱۷۲ و ۱۰۹ درصد افزایش داشته است.

وی میزان کالای غیرنفتی واردشده به کشور را ۱۱۷ هزار تن به ارزش ۱۲۴ میلیون دلار، ترانزیت خارجی خروجی را ۱۵۵هزار تن به ارزش ۷۴۸ میلیون دلار، ترانزیت خارجی ورودی را ۶۴ هزار تن به ارزش ۱۱۷ میلیون دلار و تجارت چمدانی دوهزار و ۴۹۶ تن کالای غیرنفتی به ارزش ۱۰ میلیون دلار دانست.

امیدی بابیان اینکه تعداد مسافران ترددکننده از مرز زمینی شهرستان آستارا طی هفت ماه گذشته ۷۱۸ هزار و ۸۷۷ نفر است افزود: آمار مسافران ترددکننده نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ به‌لحاظ مسافران خروجی ۵۵ درصد و به‌لحاظ مسافران ورودی ۶۶ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا با اشاره به اینکه درآمد گمرک این شهرستان در فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور و مهر ماه جاری ۴۹۲ میلیارد و ۸۸۴ میلیون ریال بوده است گفت: این میزان درآمد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲۰ درصد افزایش داشته است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز