شما اینجا هستید
اخبار نواحی » تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن بار در راه‌آهن یزد

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا، سید مصطفی داودی افزود: طی مدت یاد شده  ۱ میلیون و ۲۱۰  هزار تن مواد معدنی ،کنستانتره و گندله از مبادی سنگ آهن مرکزی ایران، گندله سازی اردکان و معدن چادر ملو بوسیله ۱۵هزار و ۶۷۳  واگن به مقاصد فولاد اصفهان، فولاد خوزستان و قسمتی نیز جهت صادرات به بندرعباس ارسال شد.

وی خاطر نشان کرد: در فروردین ماه سال ۹۹، مقدار ۴۸۲ هزار  تن محموله از قبیل سنگ آهن، کنستانتره، گندم، رول فلزی و دیگر اقلام در این اداره کل تخلیه شده که امید می رود با طرح های پیاده شده و برنامه ریزی‌های صورت گرفته،  در ماه‌های پیش رو،  روند  رو به رشدی  شاهد باشیم.

 به گزارش روز شنبه روابط عمومی راه آهن یزد ، داودی افزود: اداره کل راه آهن یزد طی مدت مذکور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، در تن کیلومتربارخالص حمل شده با مقدار ۶۰۶ میلیون  و ۸۷۲ هزار  در تن کیلومتر مبدا مقصد با مقدار ۵۵۷ میلیون ۸۰۲ هزار به ثبت رسیده است.

حدود هزار کیلومتر خط‌آهن شامل هفت درصد مجموع خطوط ریلی کشور در استان یزد قرار دارد و بیش از ۳۰ درصد عملیات معادل چهار برابر بازدهی و بهره‌وری این بخش به نسبت دیگر نواحی کشور مربوط به این منطقه است.
در هر شبانه‌روز ۱۲۰ رام قطار از این محدوده تردد می‌کند که ۳۰ مورد آن مسافربری است.
راه‌آهن یزد با سهم حدود ۴۰ درصد حمل‌ و نقل بار ایران در ۱۸ سال گذشته در جایگاه نخست کشور قرار دارد.
بیش از ۸۰ درصد موادمعدنی و افزون بر ۷۰ درصد بارهای ترانزیتی کشور از این استان عبور می‌کند

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز