شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تدوین سند عملیاتی حمایت از تولید داخل در حوزه ریلی با همکاری سه وزارتخانه

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از فارس، سعید رسولی امروز در هشتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی اظهار داشت: امسال ۵۲ شرکت از خانواده بزرگ راه‌آهن در هشتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی حضور دارند و با دست پرتر نسبت به نمایشگاه هفتم حاضر شده‌اند.
وی ادامه داد: شرکت راه‌آهن با عزم و اراده در حمایت از تولید داخل و با راه‌اندازی سامانه جامع رونق و جهش تولید بیش از ۴۰۰۰ قطعه که توسط شرکت‌های دانش بنیان داخلی ساخته شده است، در این سامانه بارگذاری کرده است و در اختیار عموم مصرف‌کنندگان قرار داده است.
وی تأکید کرد: قطعاتی که در آن فهرست درج شده است، ثبت سفارش خارجی نمی‌شوند.
مدیرعامل راه‌آهن اظهار داشت: در آن سامانه ۱۴۰۰ قطعه که هنوز وارداتی است با مشخصات کامل بارگذاری شد و در اختیار عموم صنعتگران و دانش بنیان‌ها قرار گرفته است. ما از تولید داخل شدن قطعات حمایت معنوی می‌کنیم و فراخوان جهاد خودکفایی ریلی داریم.
رسولی گفت: از سال گذشته تاکنون چندین قطعه ریلی دیگر داخلی سازی شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در راستای حمایت از تولید داخل جلسه‌ای با معاون وزیر صمت داشتم و موضوع تهیه یک بسته حمایتی،‌ عملیاتی و واقعی با استفاده از منابع داخلی کشور در دستورکار قرار دارد.
وی افزود: با تکیه بر توان داخل، سند عملیاتی حمایت از تولید داخل در حوزه ریلی بین شرکت راه‌آهن (وزارت راه)، وزارت صمت و وزارت نفت در حال تدوین است و در یک هفته با مسؤولیت معاونان سه وزاتخانه نهایی شده و به تصویب می‌رسد.
رسولی بیان کرد: حمایت قاطع راه‌آهن برای خودکفایی در صنعت ریلی امروز محسوس است، کارگروه‌های جهادی تشکیل شده است و فهرست مسائل اولویت‌دار را در دستورکار قرار داده‌ایم.
وی تأکید کرد: نمایشگاه نباید محل دید و بازدید باشد بلکه باید محلی برای قرارداد اجرایی و تفاهم‌نامه‌ها باشد.
مدیرعامل راه‌آهن بیان کرد: در نمایشگاه امسال مراسم تحویل یک دستگاه ریل‌باکس به شرکت بهره‌بردار داریم، همچنین چندین نمونه تفاهم‌نامه ساخت واگن در داخل با سفارش شرکت‌های ریلی امضا می‌شود.
رسولی گفت: امسال برای اولین بار تفاهم‌نامه بین شرکت راه‌آهن و بورس کالا داشتیم که اقدامی ارزنده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز