شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ترغیب تجار برای استفاده از حمل‌ونقل ریلی

ترغیب تجار برای استفاده از حمل‌ونقل ریلی

اتصال ریلی در بنادر موجب ایجاد زمینه مناسب برای بهره‌گیری همه مشتریان بنادر و کاهش هزینه‌ها و ارتقای اقتصاد ملی و رقابت‌پذیری بنادر می‌شود.

ترغیب تجار برای استفاده از حمل‌ونقل ریلی

تین‌نیوز | 

مدیرکل امور لجستیکی و حمل‌ونقل چندوجهی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اتصال ریلی در بنادر موجب ایجاد زمینه مناسب برای بهره‌گیری همه مشتریان بنادر و کاهش هزینه‌ها و ارتقای اقتصاد ملی و رقابت‌پذیری بنادر می‌شود.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، خسرو سرایی درباره نشست کارگروه تخصصی حمل‌ونقل ریلی در بندر امام، افزود: همدلی به وجود آمده بین مدیران بخش‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی برای افزایش سهم حمل‌ونقل ریلی بی‌نظیر است. با هم‌افزایی که بین بخش‌های مختلف اتفاق ایجادشده است می‌توان در مبحث ریلی و ارائه خدمات به تجار کارهای بزرگی انجام داد.

وی مزیت‌های بهره‌گیری از حمل‌ونقل ریلی را  اثبات‌شده برای همگان عنوان کرد و بیان داشت: با ارائه خدمات مناسب و ترغیب تجار به استفاده از حمل‌ونقل ریلی می‌توان صادرات کشور را افزایش داد. افزایش سهم مبادلات ریلی در بندر امام و تسریع درروند خدمات‌رسانی به مشتریان نکات مهمی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

همچنین ایرج مدیری؛ معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت:در نشست کارگروه تخصصی حمل‌ونقل ریلی بررسی و مطالعه برای تعیین اپراتور واحد ریلی در بنادر، بهره‌گیری کامل از ظرفیت‌های ریلی در بنادر و افزایش حجم آن، توجه به جنبه مسئولیت‌های اجتماعی توسعه  حمل‌ونقل ریلی، مشارکت راه‌آهن در اتصال  ریل به مراکز تولید و حمل بار و تمهید زیرساخت‌های مهیا و تدابیر انگیزشی برای ترغیب بیشتر صاحبان کالا  برای استفاده از حمل‌ونقل ریلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیری همچنین دریافت دیدگاه‌های مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذار و  شرکت‌های فعال بخش خصوصی که از خدمات حمل و ریلی در این مجتمع بندری استفاده می‌کنند و مشکلات و موانع بر سر بهره‌گیری بهینه آنان از این نوع حمل‌ونقل را از محورهای دیگر این نشست عنوان کرد که با حضور مدیرکل راه‌آهن جنوب و کارشناسان این اداره کل مورد رسیدگی قرار گرفت.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز