شما اینجا هستید
اخبار نواحی » تست نهایی لکوموتیو مپنا(map24) در راه آهن یزد

به گزارش ریل نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد، در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور بومی سازی و استفاده از توان متخصصان داخلی در خصوص طراحی و ساخت لکوموتیو مپنا، تعداد ۸ دستگاه لکوموتیو باری مذکور در محور چادرملو-گندله سازی در حال انجام تست میدانی و رفع معایب است.

با توجه به اینکه اداره کل راه آهن یزد مقام اول را در تناژ بارگیری به خود اختصاص داده و از لکوموتیوهای مختلف در این ناحیه استفاده می شود. ضمنا خطوط این اداره کل از شیب و فراز مختلف برخوداراست به نظر می‌رسد با چنین شرایطی، بهترین ناحیه به منظور تست لکوموتیو مپنا و رفع عیب ان است.

لکوموتیو map24 دارای ۶ محور، ۱۲۸ تن وزن و بار قابل حمل آن مشابه لکوموتیو GT26 پانزده دنده می باشد و حدود یک سال است در محور اداره کل به منظور رفع عیب و اصلاحات، تردد می کنند.

اکثر معایب لکوموتیو مذکور توسط نمایندگانی از ناوگان یزد ، کارشناسان نیروی کشش و دفتر مهندسی نظارت ناوگان و نمایندگان شرکت سازنده شناسایی و در حال پیگیری و رفع عیب هستند.

لازم به ذکر است شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا فعالیت خود را در سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و کارخانه شرکت مذکور مجهز به کارگاه های بوژی، بدنه، رنگ، مونتاژ و تست به منظور تولید لکوموتیو و واگن خصوصا ساخت لکوموتیو map24 است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز