شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تسریع در ایجاد خط ریلی جهت پوشش منطقه ویژه اقتصادی گرمسار

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، متقی فرماندار گرمسار در جلسه شورای مسکن استان گفت: در حوزه ریلی شهرستان گرمسار با سه اداره کل راه آهن شمال شرق ، تهران و شمال برای انجام طرح های مختلف مجبور به هماهنگی است که این چالش باعث بروکراسی اداری و مانع از ارائه خدمات مطلوب به مردم می شود .

فرماندار گرمسار خواستار تسریع در ایجاد خط ریلی جهت پوشش منطقه ویژه اقتصادی گرمسار و اتصال به سیلوی یکصد هزار تنی این شهرستان شد.

او افزود: روزانه ۱۱ هزار نفر کارگر از شهرهای اقماری تهران به ایوانکی در حال تردد هستند و همچنین وجود جمعیت فراوان دانشگاهی و کارگری ایجاب می کند اتمام خط دو متروی تهران- ایوانکی- گرمسار تسریع گردد و همچنین برای توقف قطار مشهد در ایستگاه گرمسار نیز برنامه ریزی شود و همچنین در روستای ایستگاه بنه کوه که روستای هدف گردشگری است، دستور مساعد برای موافقت با ایجاد زیرساخت های گردشگری و همکاری با سرمایه گذاران توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران از سوی وزیر محترم راه و شهرسازی صادر شود.

متقی هم چنین در خصوص پروژه ۷۶ واحدی ایوانکی گفت:  در خصوص پروژه ۷۶ واحدی ایوانکی توافقی در سنوات گذشته موجبات نارضایتی مردم را فراهم آورده است که تقاضا داریم با ابلاغ به شورای عالی معماری و شهرسازی شاهد حل مشکل مردم شریف ایوانکی باشیم .

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز