شما اینجا هستید
مترو » تعزیه خوانی در ایوان انتظار ایستگاه مترو میدان و لی عصر(عج)

تعزیه خوانی در ایوان انتظار ایستگاه مترو میدان و لی عصر(عج)
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از اجرای تعزیه درایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولی عصر (عج خبر داد.


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، به مناسبت ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و ۷۲ تن از یاران با وفایش سوگواره نمایشی با عنوان سفر عشق از روز شنبه ۵ آبان ماه ۹۷ به مدت ده شب در ایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولی عصر(عج)اجرا می شود.


مهمترین ویژگی‌های” تعزیه” قدیمی‌ترین نمایش‌های آیینی- مذهبی ایران مردمی بودن این هنر است. این نمایش هرسال در ایام محرم در ایستگاه‌های منتخب برپا می‌شود و امسال هم از روز شنبه ۵ آبان در آستانه اربعین حسینی درایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولیعصر (عج)اجرا می شود.

هدف از اجرای این برنامه‌ها آشنایی بیشتر مسافران با قیام حضرت ابا عبدالله و یادآوری وقایع اتفاق افتاده در محرم ۶۱ هجری قمری و افزایش سطح باورهای دینی و اعتقادی است که به کارگردانی مهدی پریزاد از روز شنبه ۵ آبان ماه آغاز و تا روز دوشنبه ۱۴ آبان ماه ۹۷ از ساعت ۱۸ میزبان شهروندان و مسافران است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز