شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تفاهم‌نامه ساخت واگن ملی با معاون علمی ریاست جمهوری امضا شد

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از تسنیم  ، سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان امروز به منظور بازدید و افتتاح چند طرح علمی و پژوهشی وارد مشهد شد.

رونمایی از دستاوردهای حوزه حمل و نقل ریلی قطار شهری مشهد، افتتاح ساختمان تیراژ پارک علم و فناوری، بازدید از کارخانه نوآوری مشهد، افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی کالومین، بازدید از شرکت احیا درمان پیشرفته، افتتاح و رونمایی چند طرح در پارک علم و فناوری و افتتاح مرکز نوآوری جواهرات و گوهرسنگ‌ها از برنامه‌های معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مشهد مقدس است.

ستاری در نخستین بازدید خود در آیین رونمایی از دستاوردهای ساخت داخلِ سیستم‌های ریلی درون شهری کشور به میزبانی شهرداری مشهد مقدس حضور پیدا کرد.

 وحید مبین مقدم، مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری، در مراسم رونمایی از دستاوردهای ساخت داخل سیستم‌های ریلی درون شهری کشور، با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور اظهار داشت: قطار شهری مشهد مقدس  دو خط فعال دارد و خط سه و چهار آن در حال ساخت است و از ابتدای راه‌اندازی ۳۴۰ میلیون مسافر جابه‌جا کرده است.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد مقدس گفت: با وجود تحریم‌ها روند نگهداری و ساخت قطارشهری دشوار شده است اما تلاش کردیم با کمک صنعت داخلی تا حد امکان نیازها را رفع کنیم.

مبین مقدم افزود: طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ با بومی سازی تجهیزات مورد نیاز ۱۰۳ میلیارد تومان صرفه جویی کرده‌ایم.

وی ابراز کرد: تفاهم‌نامه ساخت واگن ملی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسیده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز