شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تفاهم راه‌آهن با سرمایه‌گذار بخش خصوصی جهت ساخت ۱۲۰۰ واگن/استقبال راه‌آهن از جذب سرمایه‌گذاران واقعی

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید بر اینکه این شرکت آماده پذیرش هرگونه سرمایه‌گذار اعم از داخلی و خارجی جهت توسعه حمل‌ونقل ریلی در کشور است، اظهار کرد: آنچه مورد نظر ما است؛ پذیرش سرمایه‌گذار واقعی است.

وی گفت: ما آماده جذب هر گونه سرمایه‌گذار هستیم؛ اما اگر قرار باشد که سرمایه‌گذار خارجی بخواهد ما را در انجام کارها معطل کند، علاقه‌ای به پیگیری چنین موضوعاتی نداریم و آن را رها خواهیم کرد.

رسولی عنوان کرد: ما به اندازه کافی تجربه این تعلل‌ها و تأخیرها را داریم و به همین دلیل در تلاشیم با تکیه بر توان داخلی، اهداف راه‌آهن را به ‌پیش برانیم.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن تصریح کرد: خوشبختانه تعداد سرمایه‌گذاران واقعی در صنعت حمل‌ونقل خیلی بیشتر شده است، به‌طوری‌که طی قرارداد جدیدی که به تازگی به امضا رسید، مقرر شده تا بیش از یک هزار و ۲۰۰ واگن از سوی بخش خصوصی کشورمان ساخته شود.

وی افزود: اکنون در حوزه زیر ساخت نیز با تقاضای سرمایه‌گذاری مواجه هستیم و در تلاشیم تا به جذب سرمایه‌گذار در بخش‌های مختلف راه‌آهن ادامه دهیم؛ اما تأکید ما همچنان بر جذب سرمایه‌گذار واقعی است.

رسولی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده بین شرکت راه‌آهن با شرکت بورس کالای ایران، اظهار کرد: تمامی بحث‌های کارشناسی بین دو طرف انجام شده و این سند آماده اجرا است و از اواخر امسال یا اوایل سال آینده، نخستین حواله‌ها ارائه خواهند شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز