شما اینجا هستید
مترو » تقدیر از فعالیت های زیست محیطی پایانه مهرشهر شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه

به مناسبت هفته هوای پاک انجام شد؛

تقدیر از فعالیت های زیست محیطی پایانه مهرشهر شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه

به مناسبت هفته هوای پاک از فعالیت‌های زیست محیطی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در پایانه مهرشهر تقدیر و از طرح تصفیه خانه مترو‌ واش پایانه مهرشهر کرج به عنوان یک پروژه نمونه زیست محیطی بازدید شد.


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، روز یکشنبه (۳۰ دی ماه ۱۳۹۷) به مناسبت هفته هوای پاک طی مراسمی با حضور سیروس شفقی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج، حکیمی مدیر کل محیط زیست استان البرز و کوزه کنانی مدیر ارشد خط ۵ شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، از طرح تصفیه خانه متروواش پایانه مهرشهر کرج بازدید و با اهدا لوح از فعالیت های مهندس فرنوش نوبخت نایب رئیس و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در عرصه محیط زیست قدردانی شد.

شفقی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به اینکه امسال شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه  برای دومین بار موفق به کسب تندیس تنها واحد خدماتی سبز از سازمان حفاظت محیط زیست شده است گفت: سازمان محیط زیست با دقت و وسواس بسیار بالایی ملاحظات زیست محیطی واحدهای مختلف را بررسی می کند و کسب این مقام برای بار دوم نشان از تلاش متعهدانه کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در پایانه مهرشهر است. 

وی تصریح کرد: نام گذاری روزهایی با عنوان هوای پاک؛ روز بدون خودرو؛ هفته محیط زیست و غیره تنها برای ایجاد حساسیت در جامعه و بین مردم برای حفظ مولفه های زیست محیطی است.

در ادامه حکیمی مدیر کل محیط زیست استان البرز از فعالیت های خوب زیست‌محیطی پایانه مهرشهر تقدیر کرد و افزود: حمل ونقل پاک وگسترش آن باید مورد توجه ویژه قرار گیرد چرا که شهر کرج با بحث آلودگی هوا مواجه است و این درحالیست که متهم اصلی این آلودگی منابع متحرک هستند و ۳۸ درصد آن منابع ساکن؛ امیدواریم شاهد گسترش مترو به عنوان حمل و نقل پاک در شهر کرج نیز باشیم.

وی با تشکر از همه کسانی که در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در راستای حفظ مولفه های محیط زیستی و زیرساخت های توسعه تلاش می کنند اظهار داشت: امروزه مساله محیط زیست به یکی از دغدغه های اصلی شهرهای بزرگ تبدیل شده است و باید برای صرفه جویی در منابع طبیعی مانند آب و سوخت تدابیری اندیشیده شود.  

گفتنی است؛ فعالیت تصفیه خانه مترو واش پایانه مهرشهر، روزانه ۳۰ هزار  لیتر در مصرف آب صرفه جویی می کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز