شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تلاش برای تکمیل هر چه سریع‌تر پایانه اکباتان

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) مدیرعامل مترو از تخصیص ۵۰ میلیارد تومان از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان منابع حاصل از صرفه‌جویی سوخت (سهم متروی تهران از سوی وزارت نفت بر اساس ماده ۱۲ «قانون رفع موانع تولید و رقابت‌پذیری و ارتقای نظام مالی کشور») به بخش زیرساخت خبر داد. بر اساس این قانون هر میزان که حمل ‌و نقل ریلی بتواند در کاهش مصرف سوخت مؤثر باشد، مبلغ ناشی از این صرفه‌جویی به توسعه حمل‌ و نقل ریلی تخصیص داده می‌شود.

امام با اشاره به آنکه این قانون در سال ۱۳۹۴ تصویب و از سال ۱۳۹۶ اجرایی شد، عنوان کرد: در این سال، تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، اتحادیه قطارهای شهری و متروی تهران منعقد شد که بر اساس آن از ابتدای سال ۹۶ به ازای هر میزان افزایش مسافر که با ورود ناوگان جدید در مترو ایجاد می‌شود، ۹ و هشت دهم سِنت صرفه‌جویی سوخت حاصل می‌شود و این مبلغ باید به مدت ۱۰ سال برای توسعه حمل ‌و نقل ریلی هزینه شود.

مدیرعامل مترو با اشاره به اینکه ۱۵۲ میلیارد تومان بخشی از مطالباتی است که بر اساس این قانون باید به توسعه حمل ‌و نقل ریلی در تهران اختصاص یابد، عنوان کرد: از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان، ۵۰ میلیارد تومان به بخش زیرساخت اختصاص می‌یابد. شرکت مترو در نظر دارد این بودجه را در ساخت و تکمیل پارکینگ اکباتان که درمجموع به ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، هزینه کند.

امام بابیان این‌که با ورود ناوگان جدید به متروی تهران، بدون شک توسعه و تکمیل پارکینگ‌ها و پایانه‌ها ضروری است، اظهار کرد: با انجام این اقدام ضمن تأمین فضا برای پارک قطارهای جدید، یک محل مناسب نیز برای تعمیر و نگهداری قطارها فراهم می‌شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز