شما اینجا هستید
اخبار عمومی » توسعه با رضایت دادن به حداقل‌ها همراه نیست

مشاور مدیر عامل در امور ایثار گران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج تاکید کرد:

توسعه با رضایت دادن به حداقل‌ها همراه نیست

پیشرفت‌های امروز کشور حاصل تفکر بسیجی و دیدگاه می‌توانیم در دوران دفاع مقدس است و بسیج باور دارد که رشد و توسعه با رضایت دادن به حداقل‌ها همراه نیست

به گزارش روابط عمومی مرکز مقاومت بسیج و امور ایثار گران راه آهن  سرهنگ پاسدار داود عباس زاده، مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه‌آهن با اشاره به تقارن هفته بسیج با میلاد نبی اکرم (ص) در آستانه فرارسیدن هفته بسیج گفت: بسیج در طول دوران انقلاب کارهای بسیاری را انجام داده و موفقیت‌های بسیاری را به دست آورده است.

وی با یادآوری اینکه وقتی که غربی‌ها میز مذاکره را ترک کردند، هرگز فکر نمی‌کردند که جوانان این مرز و بوم بتوانند روی پای خود بایستند و پیشرفت‌های شگرفی را رقم بزنند، افزود: آن‌ها فکر می‌کردند که ایران‌زمین خواهد خورد و تصور اینکه ایران در زمینه‌های هسته‌ای، رادیو دارو ایزوتوپ‌ها، شبیه‌سازی، هوافضا، پلیمر، نانو تکنولوژی، بیوتکنولوژی و زمینه‌های مختلف موفقیت‌های بسیاری را به دست آورد، برای آن‌ها غیرممکن بود.

عباس زاده با تأکید بر اینکه پیشرفت‌های کشور زمانی رقم خورد که تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داشته و اجماع جهانی غرب به رهبری امریکا علیه ایران شکل‌گرفته بود، گفت: در آن زمان به اشکال مختلف کشور از سوی مراجع و سازمان‌های بین‌المللی تحت‌فشار قرار داشت و هیچ‌گونه همکاری علمی، فرهنگی، پژوهشی با ایران صورت نمی‌گرفت و حتی سازمان ملل نیز از استقلال‌طلبی ایران حمایت نمی‌کرد.

وی در ادامه با اشاره به تقارن میلاد نبی اکرم (ص) و هفته بسیج، افزود: اهمیت این تقارن ازآنجاست که برنامه‌های بسیج برگرفته از فرمایشات، رفتار، سنت و تفکرات پیامبر مکرم اسلام است.

عباس زاده تلاش، خدمت‌گزاری، گشاده‌رویی را از جمله خصوصیات بارز یکی بسیجی شمرد و اضافه کرد: این خصوصیات همگی برگرفته از توصیه‌ها، تفکر و رفتار پیامبر اعظم (ص) است و ایده‌های بسیج بر اساس حیات نبوی تعریف‌شده است.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه‌آهن مسئولیت‌پذیری، پشتکار، همت مضاعف و خدمت بی‌منت و صادقانه را پیام حقیقی بسیج دانست و تشریح کرد: اگر به این شکل عمل کردیم، بسیجی هستیم و توانسته‌ایم راه اولیای الهی و ائمه را در پیش بگیریم در غیر این صورت عملکرد ما عملکرد بسیجی نیست.

وی با بیان اینکه بسیج به دنبال یادآوری مجدد توانستن‌ها و ی شدن‌ها است، گفت: تفکر بسیجی بر عبور از حداقل‌ها در زمینه‌های مختلف تأکید دارد و بر این باور است که نمی‌توان هم‌زمان به حداقل‌ها رضایت داد اما خواهان رشد و توسعه بود.

عباس زاده با اشاره به اینکه تفکر بسیجی کمک می‌کند تا در مسیر توسعه قرار بگیریم، افزود: مردم ما از فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی برخوردارند و بسیج تلاش می‌کند تا آن را زنده، پویا و عملیاتی کند.

وی دیدگاه‌های بسیج را کاربردی و عملیاتی خواند و اضافه کرد: با عملیاتی شدن این دیدگاه‌ها می‌توانیم با جنگ سخت و نرم دشمن مقابله کنیم و مانع از انحراف جوانان از تعالی به امور پیش‌پاافتاده شویم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز