شما اینجا هستید
اخبار عمومی » توسعه شبکه ریلی کشور در دستور کار دولت است

معاون رئیس جمهور خبرداد؛
توسعه شبکه ریلی کشور در دستور کار دولت است

معاون رئیس جمهور گفت: با توجه به اینکه طبق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی که در اولویت‌های دولت است ما بتوانیم شبکه‌های حمل و نقل ریلی را توسعه دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از پیشوا، محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یک پروژه ناتمام که در مسیر تهران تا گرمسار وجود داشت و قطعه‌ای از پیشوا برای آماده شدن نیازمند تخصیص بودجه‌ای در حد ۲۷۰ میلیارد تومان هست که تامین مالی تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: مردم این سامان حق را به گردن دولت دارند که مسئولین برای تسهیل در امور و امورشان این پروژه ریلی را در اولویت قرار بدهند، با توجه به اینکه طبق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی که در اولویت‌های دولت است ما بتوانیم شبکه‌های حمل و نقل ریلی را توسعه بدهیم که ان شاءالله این اقدام هم انجام می‌شود.

معاون رئیس جمهور گفت: برای بررسی و ارزیابی از اینکه یک چنین قولی که به ما داده شد که به ازای ۲۷۰ میلیارد تومان تخصیص بودجه، امکان انجام پروژه تا پایان امسال وجود دارد و می‌تواند این مسیر چهار خطه بشود که مردم را سریع تر و زودتر از این مسیر عبور دهد این سفر صورت گرفت.

وی اظهار داشت: آنچه که امروز ما در این بازدید آن را دنبال می‌کنیم بحث چهار خطه کردن این کار می باشد، منتها بعد از این بازدید جلسه شورای اداری در محل فرمانداری منطقه تشکیل خواهد شد و جمع‌بندی نهایی را در آنجا اعلام خواهیم کرد.

نوبخت خاطرنشان کرد: ما در مسیر تمام ایستگاه‌هایی که در حال احداث بودند را بازدید کردیم و از اینکه این ایستگاه‌ها برای عبور مردم آماده نیست، قابل درک است.

وی اضافه کرد: امیدواریم مجموعه اقداماتی که تا قبل از  سال جاری در اینجا صورت می‌گیرد بتوانیم این پروژه را به اتمام برسانیم و فکر می‌کنم رضایت مردم را به نحو شایسته داشته باشد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز