شما اینجا هستید
مترو » توسعه شرقی خط ۴مترو در ۳ فاز

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران با اعلام برنامه توسعه شرقی خط ۴ متروی تهران اظهار کرد: این برنامه در ۳ فاز طراحی شده که هر یک از فاز‌ها در مدت زمان ۳ سال به بهره برداری می‌رسد و در صورت تامین مناسب بودجه امکان اجرای همزمان ۳ فاز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت مترو عنوان کرد: در تلاشیم برای توسعه شرقی خط ۴ متروی تهران نسبت به استفاده و جذب سرمایه گذار و ظرفیت مجتمع‌های ایستگاهی اقدام کنیم.

او با اشاره به اینکه توسعه شرقی خط ۴ مترو شامل ۱۰ و نیم کیلومتر و ۹ ایستگاه است، عنوان کرد: این اقدام در راستای افزایش ظرفیت خط و تکمیل پوشش شبکه ریلی در پایتخت انجام می‌شود.

امام با اشاره به این که برخلاف برخی دیدگاه‌های گذشته، شاخص موفقیت در اجرای برنامه برای ما فقط تعداد تونل و ایستگاه ساخته شده نمی‌باشد، تاکید کرد: ملاک اصلی برای ما افزایش بهره‌وری و رضایت شهروندان است، زیرا در غیر این صورت با خواب سرمایه و اتلاف آن مواجه می‌شویم و از سوی دیگر هدف اصلی در اقدامات فراموش می‌شود.

او با تاکید بر این که اجرای برنامه توسعه شرقی خط ۴ متروی تهران منوط به نحوه تامین مالی است، عنوان کرد‌: فاز اول این پروژه شامل ساخت ۴ ایستگاه است که بر این اساس خط ۴ در تقاطع سردار سلیمانی – باقری به خط ۲ متصل می‌شود.

امام با اشاره به این که توسعه شرقی خط ۴ امکان تبادل مسافر با خطوط ۲، ۱۰ و اکسپرس B را فراهم می‌کند، افزود: به نظر می‌رسد در سال جاری مرحله طراحی فاز اول این برنامه به پایان برسد.

مدیرعامل شرکت متروی تهران در پایان ابراز امیداری کرد: در بهمن ماه جاری مناقصه پیمانکار فاز اول برنامه توسعه شرقی خط ۴ برگزار و پیمانکار نهایی انتخاب خواهد شد.

 

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز