شما اینجا هستید
اخبار نواحی » توفان های شن هیچ خللی در تردد قطارهای راه آهن جنوب شرق وارد نکرد

توفان های شن هیچ خللی در تردد قطارهای راه آهن جنوب شرق وارد نکرد

زاهدان – ایرنا – مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور(مستقر در زاهدان)گفت: توفان های شن در مسیر زاهدان – بم که از اواسط بهمن ماه امسال آغاز شده تا کنون هیچ خللی در سیر و حرکت قطارهای مسافری و باری این اداره کل وارد نکرده است.

مجید ارجونی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: توفان های شن در این مسیر سبب کاهش دید افقی، حرکت ماسه های روان به سمت خطوط ریلی و پرشدن ترانشه ها و پل ها از ماسه می شود.
وی افزود: کارکنان تعمیر و نگهداری خط راه آهن جنوب شرق به طور شبانه روز در سه نوبت کاری برای خالی کردن خطوط ریلی مناطق بحرانی ماسه خیز در حال تلاش هستند.
وی بیان کرد: درزین های پیشرو برای امنیت و ایمنی تردد قطار زودتر از زمان حرکت قطار ها در مسیر های ریلی حاضر می شوند.
وی ادامه داد: منطقه رودشور – شورگز به علت نزدیک بودن به کویر لوت یکی از مناطق بحرانی و ماسه گیر راه آهن جنوب شرق محسوب می شود.
مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت: از زمان آغاز این توفان ها قطارهای راه آهن جنوب شرق به مقاصد اصفهان و تهران به صورت رفت و برگشت در حال تردد هستند.
وی تصریح کرد: ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای تثبیت شن های روان در مسیر خطوط ریلی جنوب شرق اختصاص پیدا کرده است.
به گزارش ایرنا راه آهن جنوب شرق کشور با مسیر ریلی زاهدان – تهران به طول هزار و ۶۰۰ کیلومتر در سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسید و ۲ شرکت جوپار و رجاء کار جابجایی مسافران را در حوزه جنوب شرق کشور برعهده دارند.
سیستان و بلوچستان با ۱۹ شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار و ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۴ نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز