شما اینجا هستید
اخبار عمومی » توقف حرکت قطارهای محور جنوب تا ایمن سازی کامل مسیر / آمادگی کامل راه آهن در سطح شبکه سراسری ریلی

مدیرعامل راه آهن باحضور در ستاد مرکزی قطارهای نوروزی اعلام کرد؛

توقف حرکت قطارهای محور جنوب تا ایمن سازی کامل مسیر / آمادگی کامل راه آهن در سطح شبکه سراسری ریلی
مدیرعامل راه آهن از توقف موقتی قطارهای محور جنوب تا ایمن سازی کامل مسیر برای سیر قطارها خبرداد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی مدیرعامل راه آهن ظهر امروز با حضور در ستاد مرکزی قطارهای نوروزی گفت : خوشبختانه با تمهیدات از پیش در نظر گرفته شده و آمادگی کامل همکاران در سطح شبکه راه آهن کشور ، مساله ای پیش نیامده و تا صبح امروز سیر ایمن قطارهای شبکه ریلی برقرار بود.

وی افزود: با توجه به گزارش های ارسال شده مبنی بر رانش زمین و ریزش کوه در بخش های از محور جنوب و همچنین طغیان رودخانه و آبشستگی کنار خطوط راه آهن ، به منظور افزایش ایمنی سیر، حرکت قطارها مسیر ریلی محور جنوب را موقتا متوقف کرده ایم.

مدیرعامل راه آهن تصریح کرد: در حال حاضر همکاران فنی راه آهن درحال بازسازی و ایمن سازی محور جنوب هستند و ان شالله در صورت بهبود شرایط و ایمن سازی مسیر ، سیر قطارها در این محور از سر گرفته خواهد شد.

به گفته رسولی با در نظر داشتن اینکه زمان بهبود شرایط جوی و بازگشت آرامش به رودخانه های طغیان کرده قابل پیش بینی نیست نمی توان زمان دقیق بازگشایی محور جنوب را اعلام کرد.

وی افزود: در حال حاضر به کلیه مسافرانی که در این مسیر بلیت خریداری کرده اند پیامک های اطلاع رسانی لازم ارسال و صددرصد بهای این بلیت ها نیز مسترد شده است.

رسولی همچنین از تدارک اسکان مناسب برای مسافران قطارهای در مسیر خبرداد و گفت: خوشبختانه درحال حاضر شرایط تحت کنترل است و امیدواریم به زودی شاهد بازگشایی این محور ریلی باشیم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز