شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تکریم و معارفه مدیر کل راه‌آهن هرمزگان/ تاکید عاشوری بر اهمیت استراتژیک راه‌آهن هرمزگان

آیین تکریم و معارفه مدیر کل راه‌آهن هرمزگان برگزار شد/ تاکید عاشوری بر اهمیت استراتژیک راه‌آهن هرمزگان
آئین تکریم و معارفه مدیرکل راه‌آهن هرمزگان با حضور قائم مقام راه‌آهن در بندرعباس برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در این مراسم حسین عاشوری قائم مقام ضمن قدردانی از زحمات ۳۵ ساله محمد پورفخری در راه‌آهن کشور گفت: راه‌آهن هرمزگان از اهمیت زیادی برخودار است و نقش استراتژیکی در جابجایی بار و مسافر دارد.

وی با اشاره به اینکه اداره کل راه‌آهن هرمزگان همواره در حوزه جابجایی بار در رتبه اول و دوم تناژ و تن کیلومتر و در حوزه جابجایی مسافر در رتبه چهارم و پنجم نقش آفرینی کرده است افزود: علاوه براین امتیازات، جایگاه ترانزیتی راه‌آهن هرمزگان برای کشور، ویژه و مبدا و مقصد ۹۰ درصد از ترانزیت کشور به مقصد بندرعباس است .
قائم مقام راه‌آهن با بیان اینکه اهمیت حمل و نقل بین المللی راه‌آهن هرمزگان، توجه ویژه راه‌آهن نسبت به این استان را می طلبد، گفت : جابجایی حجم قابل توجهی بار در بنادر شهید رجایی و باهنر صورت می گیرد و طی سالهای اخیر راه‌آهن تلاش کرده تا با همکاری مسئولین بندری کشور، سهم جابجایی بار در بنادر را افزایش دهد.

عاشوری با یادآوری اینکه در ۵ سال گذشته سهم راه‌آهن در حوزه بنادر از سهم ۶ تا ۷ درصدی به سهم ۲۵ تا ۲۷ درصد رسیده است گفت: با هدف گذاری هایی که توسط وزارت راه و شهر سازی صورت گرفته، سهم راه‌آهن باید در بنادر به ۴۵ درصد برسد.
وی ادامه داد: با همکاری بخش خصوصی و ایجاد پایانه ها و نقاط تخلیه بار ، راه آهن هرمزگان به هدف گذاری ۵ساله خود رسیده است.
قائم مقام راه‌آهن با تاکید بر اینکه هدف گذاری ۲ هزار تنی تخلیه باردر مجموعه استان هرمزگان در برنامه آتی راه‌آهن دیده شده است، گفت : امیدواریم با تحقق این هدف خدمت مناسبی به صاحبان بار ارائه دهیم .

خدمت جهادی در راه‌آهن 
از سوی دیگر عاشوری ضمن تقدیر از خدمات همکاران ریلی در راه‌آهن هرمزگان گفت: فعالیت راه‌آهن شبانه روزی است و کسانی که در این حوزه کار می کنند به نوعی جهاد در کار دارند .
وی نوع کار در راه‌آهن را با حوزه های دیگر اداری و دفتری متفاوت دانست و یادآور شد : بخش اعظم کارکنان راه‌آهن، به شکل شیفیتی و شبانه روزی مشغول به خدمات رسانی در حوزه جابجایی بار و مسافر هستند.

گفتنی است در این مراسم که اکرمی معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان، مدیران و مسئولین استانی و کارکنان راه‌آهن حضور داشتند، از خدمات محمد پورفخری مدیرکل قبلی راه آهن هرمزگان تقدیر و حسن ماسوری به عنوان مدیرکل جدید راه‌آهن هرمزگان معرفی شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز