شما اینجا هستید
اخبار عمومی » تکمیل ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه ای در دستور کار شرکت راه آهن است

مدیرعامل راه آهن: تکمیل ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه ای در دستور کار شرکت راه آهن است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: تکمیل ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه‌ای در سال ۹۸ و ۹۹ در دستور کار شرکت راه آهن قرارگرفته است.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، « سعید رسولی » روز یکشنبه در دیدار با نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران، فرمانداران رباط کریم و اسلامشهر و هیات همراه، تصریح کرد: تکمیل این ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه ای، نیازمند ۴ هزار و ۵۰ میلیارد تومان منابع مالی است که انشالله تا پایان سال ۹۹ طرح ها اجرایی خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: افزایش مطالبات مردم برای استفاده از قطار نشان از توسعه یافتگی است و توسعه حمل و نقل ریلی حومه ای به خصوص در محدوده و کلانشهرها از استان تهران، از مهم ترین اولویت های شرکت راه آهن برای تسهیل تردد مردم در این منطقه است.
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران یادآورشد: با وجود ۴۰ سال تحریم های ظالمانه شرکت راه آهن موفق شده پروژه های ریلی زیادی را با اولویت بندی انجام دهد، زیرا تامین خواسته ها و فراهم کردن آسایش و رفاه مردم، وظیفه مهمی است که باید به سرانجام برسد.
رسولی با بیان اینکه راه آهن سرمایه ملی و متعلق به همه آحاد مردم ایران است و باید از این امکانات به خوبی استفاده شود، گفت: باید از این ثروت ملی به بهترین وجه استفاده کنیم و مردم نیز حلاوت اجرای پروژه های انجام شده را احساس کنند، امسال باید سال استفاده از فرصت ها و افزایش بهره وری در شرکت راه آهن باشد.
معاون وزیر راه وشهرسازی تصریح کرد: خوشبختانه در این جلسه تمام مسایل و مشکلات ریلی منطقه اسلامشهر، رباط کریم و شهر پرند مطرح و مقرر شد بزودی هیاتی از راه آهن مسایل و مشکلات موجود را از نزدیک مورد بررسی قرار داده و با اولویت بندی نسبت به رفع آنها اقدام شود.
رسولی تاکید کرد: خطوط ریلی دراین منطقه از مناطق مسکونی رد می شود و باید هرگونه اقدامات مربوط ایمنی را در این مسیر جدی بگیریم و با افزایش برنامه تردد قطارهای حومه ای به خصوص در مسیرهای پر رفت و آمد مردم، تردد در این مسیرها بیش از پیش تسهیل شود.

دراین جلسه حجت السلام و المسلمین حسن نوروزی نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، مسایل و مشکلات مردم و به خصوص ساکنان حاشیه مناطق ۱۷ و ۱۸ شهر تهران را مطرح و مدیرعامل شرکت راه آهن تاکید کرد پس از بازدید هیاتی از راه آهن، با تمام امکانات به سرعت خواسته های مردم را در منطقه عملی خواهیم کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز