شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ثبت رکورد جدید بار گیری در راه آهن فارس

ثبت رکورد جدید بار گیری در راه آهن فارس

غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن فارس از بارگیری ۳۱ هزار و ۵۷۶ تن بار توسط ۴۹۱ دستگاه واگن در بهمن ماه امسال خبر داد.

غلامحسین ولدی در این باره گفت: با همت و تلاش پرسنل زحمتکش راه آهن فارس موفق شدیم در بهمن ماه امسال رکورد جدید بارگیری ۳۱ هزار و ۵۷۶ تن بار را در راه آهن فارس به ثبت برسانیم که رشد ۹۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ را نشان می دهد.
وی افزود: با ثبت این رکورد تناژ بارگیری شده از ابتدای سال تا پایان بهمن سال ۹۷ به ۹۹ هزار و ۱۴۴ تن افزایش پیدا کرده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ که ۷۱ هزار تن است رشد ۴۰ درصدی داشته است.
ولدی اضافه کرد: از جمله اهداف این اداره کل حمل مواد اولیه مورد نیاز صنایع و کارخانجات داخلی است و با شروع بارگیری سنگ آهن معدن خرم بید و خاک نسوز استقلال آباده که با تعامل سازنده و مثبت این اداره کل با معادن سنگ و خاک نسوز صورت گرفته است امیدواریم که بتوانیم حجم قابل توجهی از مواد اولیه مورد مصرف صنایع وکارخانجات داخلی را نیز با قطار حمل کنیم.
ولدی هم چنین گفت: در زمینه جابجایی مسافر نیز طی ۱۱ ماهه امسال بیش از ۴۷۰ هزار نفر مسافر به صورت رفت و برگشت به مقاصد تهران(هر روز) و مشهد(یک روز درمیان) و ایستگاههای بین راهی توسط قطارهای فارس جابجا شده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۸ درصدی را نشان می دهد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز