شما اینجا هستید
اخبار نواحی » ثبت رکورد جدید بار گیری در راه آهن فارس

ثبت رکورد جدید بار گیری در راه آهن فارس

غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن فارس از بارگیری ۳۲۰ واگن به تناژ ۲۱ هزار و ۲۳۵ تن بار در آذرماه امسال که یک رکورد جدید در تاریخ بارگیری در راه آهن فارس محسوب می شود خبر داد .
غلامحسین ولدی در این باره گفت: با همت و تلاش پرسنل زحمتکش راه آهن فارس موفق شدیم در آذرماه امسال رکورد جدید حمل ۲۱ هزار و ۲۳۵ تن بار را در راه آهن فارس به ثبت برسانیم که در تاریخ راه آهن فارس بی سابقه است و رشد ۷۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ را نشان می دهد.
وی افزود: با ثبت این رکورد تناژ بارگیری شده ۹ ماهه نخست سال ۹۶ به ۲۴هزار و ۲۷۸ تن افزایش پیدا کرده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ که ۶ هزار و ۹۲ تن است رشد ۲۹۹ درصدی داشته است.
ولدی گفت: با تعامل خوبی که با برخی شرکتهای بزرگ استان از جمله ایران خودرو ، سیمان لامرد، خاک نسوز آباده و برخی شرکت های دیگر داشتیم تولیدات آنها از طریق حمل و نقل ترکیبی انجام میشد که با راه اندازی سیلوی گندم ایستگاه راه آهن سیوند که با تعامل سازنده و مثبت سازمان غله و خدمات بازرگانی منطقه ۳ کشور در استان فارس با اداره کل راه آهن فارس و مشارکت و سرمایه گذاری شرکت حمل و نقل پارسیان ریل شرق صورت گرفته است امیدواریم که بتوانیم حجم قابل توجهی از بارهای صادراتی استان را نیز با قطار حمل کنیم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز