شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ثبت عکس حمل‌ و نقل ریلی روی جلد کتاب جغرافیا ۳ پایه دوازدهم 

با همکاری آموزش و پرورش و راه‌آهن محقق شد:

ثبت حمل‌ونقل ریلی روی جلد کتاب جغرافیا ۳ پایه دوازدهم 

با پیگیری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و همکاری آموزش وپرورش، تصویری از حرکت قطار در محور راه‌آهن شمال، روی جلد کتاب جغرافیای ۳ ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، در پی تغییرات کتب درسی و ایجاد فصل جغرافیای حمل‌ونقل در کتاب جغرافیا ۳ پایه دوازدهم (دوره سوم متوسطه) رشته ادبیات و علوم انسانی جلد این کتاب در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ به تصویری از حرکت قطار در محور شمال مزین شد.

بر پایه این گزارش، به دنبال رایزنی‌های روابط عمومی شرکت راه‌آهن با مسئولان آموزش ‌و پرورش (که از مدت‌ها قبل آغازشده بود) اطلاعات لازم در مورد حمل‌ونقل ریلی برای تدوین این فصل جدید، توسط روابط عمومی راه‌آهن تهیه و به آموزش ‌و پرورش ارائه شد.

با توجه به اهمیت فرهنگ‌سازی و ارتقا آگاهی دانش آموزان نسبت به جایگاه راه‌آهن به‌عنوان سازگارترین و ایمن‌ترین شیوه حمل‌ونقل در جامعه، در این کتاب مطالبی با موضوعات راه‌آهن ارائه‌شده است.
همچنین در این فصل کتاب، به‌جای عکس‌های غیربومی و خارجی، تصاویری زیبا از قطارهای ایران درج شد.

از جمله موضوعات مطرح‌شده در این کتاب، قطارهای پرسرعت در جهان و ایران، حمل‌ و نقل چند وجهی و… است. در این کتاب علاوه بر حمل‌‌و‌نقل ریلی، سایر شقوق حمل ‌و نقل هم بررسی و توضیح داده ‌شده است.

گفتنی است عکس روی جلد و بخش عمده عکس‌های ریلی کتاب جغرافیا، توسط حسین جوادی همکار روابط عمومی راه‌آهن تهیه‌شده است

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز